1  |  0

استارتاپ ها از سیلیکون ولی فرار می‌کنند‌

استارتاپ ها از سیلیکون ولی فرار می‌کنند‌

نشریه اکونومیست سرمقاله و طرح روی جلد این هفته خود را به «سیلیکون‌ولی»، منطقه‌ای در آمریکا که به مهد شرکت‌های تکنولوژیک و استارت‌آپ‌ها مشهور است، اختصاص داده است. »، اکونومیست در تحلیل خود با موضوع علت فرار استارت‌آپ‌ها از این منطقه، نوشته است که سیلیکون ولی قربانی موفقیت‌های خود شده است. هیچ رقیب جدی برای موقعیت سیلیکون‌ولی به‌عنوان مهد بی‌چون و چرای ابداعات در جهان، وجود ندارد. حالا اما نشانه‌هایی مشاهده می‌شود دال بر اینکه اثرگذاری سیلیکون‌ولی اوج خود را پشت‌سر گذارده است.
هزینه‌های بالا، مسیر دشوار و سلطه غول‌های محلی حوزه فناوری، موجب کاهش پویایی این منطقه شده و استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران را بر آن داشته است که به مناطق دیگر کوچ کنند. این پدیده به حدی رواج یافته که نام «عزیمت از سیلیکون ولی» را بر آن نهاده‌اند. در سال ۲۰۱۶، معادل ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان به یک نظرسنجی در مورد خروج از این منطقه گفته بودند که قصد دارند طی چند سال آینده آنجا را ترک کنند، حالا اما ۴۶ درصد آنها از چنین برنامه‌ای خبر داده‌اند. اکونومیست بر این باور است که اگر افت نسبی سیلیکون‌ولی نشان‌دهنده خیزش یک شبکه درحال شکوفایی جهانی متشکل از مناطق رقیب فعال در عرصه تکنولوژی باشد، جای بسی خشنودی است. حقیقت اما این است که متاسفانه به‌نظر می‌رسد افت سیلیکون‌ولی بیشتر به یک هشدار می‌ماند، هشداری که از دشوارتر شدن نوآوری در جای‌جای جهان حکایت دارد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com