0  |  0

اعزام ۱۸ استارتاپ ایرانی به مرکز تجارت جهانی دوبی

اعزام ۱۸ استارتاپ ایرانی به مرکز تجارت جهانی دوبی

«استارتاپ» بیانگر ویژگی‌های نوعی از کسب‌‌‌وکار یا به عبارتی دیگر بیانگر کسب‌وکارهای نوپا است؛ استارتاپ واژه‌ای است که در توصیف کمپانی‌های تازه تأسیس با در اختیار داشتن راهکارهای جدیدی برای حل مشکلات و مسائل موجود در دنیای فناوری و مسیرهای پیشرفت، به کار می‌رود.
با توجه به موج شکل‌گیری و حمایتی از این نوع کسب‌وکارها که چند سالی می‌شود در کشور ما نیز دایر شده است، بخش‌های مختلفی شروع به زمینه‌سازی برای رونق دایره فعالیت آنها کرده‌اند؛ برخی نهادها و بخش‌های تصمیم‌گیرنده و جریان‌ساز نیز به واسطه سطح روابط تجاری که برای خود قائل هستند، سعی در بازارسازی برای این نوع کسب‌وکارها دارند و هر از چند گاهی نیز اقداماتی را انجام داده‌اند که یکی از آنها اتاق بازرگانی است.
اخیرا نیز هومن حاجی‌پور؛ معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر برنامه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای حمایت از کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان، اعلام کرد: اتاق تهران در همین خصوص، مانند سال گذشته یک هیئت متشکل از 18 استارتاپ را برای حضور در نمایشگاه جیتکس دوبی (GITEX) اعزام می‌کند.
وی گفت: این اتاق با توجه به تعاملات بین‎المللی و نقش مؤثر خود در توسعه کسب‎وکارهای ایرانی در بازارهای جهانی، قصد دارد در راستای حمایت و توانمندسازی کسب‌وکارهای نوین و استارتاپ‌ها، با تخصیص غرفه از حضور 18 استارتاپ ایرانی حمایت کند.
او توضیح داد که این نمایشگاه با قدمتی بالغ بر 35 سال به گونه‌ای توسعه یافته که می‌توان این رویداد را در فهرست مؤثرترین رویدادهای فناوری دنیا جای داد؛ طی مدت زمان برگزاری این نمایشگاه در سال 2017، بالغ بر صد هزار بازدیدکننده و چهار هزار غرفه‌دار در نمایشگاه حضور یافتند.
حاجی‌پور افزود: پس از ارائه طرح‌ها و انتخاب هیئت داوران، برابر برنامه از پیش تعیین شده، 18 استارتاپ برای اعزام به این رویداد مهم در حوزه فناوری انتخاب شده‌ و هفت استارتاپ نیز در فهرست ذخیره قرار خواهند گرفت.
معاون کسب‌وکار اتاق تهران ادامه داد: اتاق تهران در راستای مأموریت‌های تعریف شده خود برای حمایت از کارآفرینان جوان، فضای اختصاص داده شده در این نمایشگاه را به صورت رایگان در اختیار استارتاپ‌ها خواهد گذاشت.
وی همچنین با اشاره به معیارهای گزینش توضیح داد: پس از معرفی طرح‌ها از سوی مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها، آنچه مدنظر هیئت داوری قرار گرفته است، عبور از مرحله اولیه ایده و رسیدن به مرحله رشد استارتاپ‌ها، داشتن جریان مالی و همچنین قابلیت تطابق با بازارهای جهانی است.
این نمایشگاه از روز 22 تا 26 مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دوبی در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com