0  |  0

اقدام پژوهشگاه مواد و انرژی برای راه اندازی کسب‌وکار و اشتغالزایی

اقدام پژوهشگاه مواد و انرژی برای راه اندازی کسب‌وکار و اشتغالزایی

مدیر مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: مرکز رشد این پژوهشگاه در راستای فعال کردن ظرفیت‌ها برای استفاده حداکثری از زیرساخت‌های فیزیکی و حمایتی مناسب برای واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد اقداماتی انجام داده که یکی از آنها، راه‌اندازی و آماده‌سازی فضاهای بلاستفاده در این پژوهشگاه به منظور استقرار شرکت‌های فعال جهت ایجاد کسب‌وکار و اشتغال‌زایی است.
دکتر محمدرضا دادفر با اعلام این خبر گفت: مراکز رشد یکی از ابزارهای اقتصادی هستند که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل‌کرده ایجاد می‌شوند و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت‌های جدید را فراهم می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶ واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان، جذب مرکز رشد این پژوهشگاه شده‌اند، افزود: با همکاری واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، ۱۲ اختراع در پژوهشگاه مواد و انرژی به مرحله تجاری‌سازی رسیده است.
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی در ادامه اظهار کرد: استفاده از مراکز رشد، امروزه به عنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارائه به بازار و توسعه کارآفرینی محسوب می‌شوند که دارای مکان فیزیکی و تسهیلات مشترک از جمله فضای اداری، فنی و آزمایشگاهی همراه با خدمات حمایتی و همچنین شبکه‌سازی و برخی خدمات جانبی هستند.
دکتر دادفر خاطرنشان کرد: مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی با توجه به سیاست‌های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در راستای نیل به سیاست تجاری‌سازی، کار آفرینی، انتقال تکنولوژی و تبدیل علم به ثروت تشکیل شده است که می‌تواند وظیفه تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی و تسهیل زمینه تبدیل دستاوردهای پژوهشی به محصولات تجاری را فراهم آورد.
وی همچنین با اشاره به تاسیس یک شرکت با مشارکت پژوهشگاه مواد و انرژی، گفت: این شرکت به منظور تسریع، کارکرد بهتر و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در فرایند تجاری‌سازی، تاسیس شده که به عنوان یک شرکت میانجی نوآوری است و وظیفه تجاری‌سازی و درآمدزایی از محل انتقال فناوری را برعهده دارد.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر دادفر در پایان گفت: امید است مرکز رشد پژوهشگاه بتواند با توسعه زیر ساخت‌ها و قابلیت‌های خود و ایجاد شرکت‌های زایشی دانش‌بنیان علاوه بر توانمندسازی این شرکت‌ها در کسب و کار، در راستای منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نگاه به توانمندی‌های داخلی گام‌های موثری بردارد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com