0  |  1

کارگاه‌های مهارت آموزی دانش‌آموزان در نیمه دوم مهر

کارگاه‌های مهارت آموزی دانش‌آموزان در نیمه دوم مهر

علی رمضانی با اشاره به برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: مهارت آموزی و کارآفرینی تکلیف ماست و رئیس جمهور نیز این مسئله را مطرح کرد. اما متاسفانه همواره احساس می کنیم دانش آموز بعد از خروج از آموزش و پرورش باید درپی شغل باشد ولی اشکال ندارد دانش آموزان نیز به یک شغل و مهارت مجهز باشند.
وی ادامه داد: دانش آموزان حداقل های یک مهارت را باید فرا گیرند و این مهارت ها هر یک بعدها به یک شغل منتج می شود. همچنین امسال ۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان شرکت کننده و برگزیده در اردوگاه باهنر آثار خود را به فروش رساندند و حتی هم اینک چند نفر در کارگاه های این دانش آموزان مشغول به کار هستند.
مدیرکل پژوهش و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد اضافه کرد: گاه در وزارتخانه تصور می شود هر دانش آموزی که یک آچار بدست گیرند، مهارتی را آموخته؛ در حالی که بسیاری مهارت ها در راستای فعالیت های فرهنگی و هنری است.
رمضانی درادامه با اعلام این خبر که دانش آموزان در نیمه دوم مهر ماه برای کسب مهارت در مدارس ثبت نام می شوند، افزود: امسال کانون های فرهنگی و هنری را بعنوان دبیرخانه مهارت آموزی در نظر گرفته ایم و اساتید به نام کشور در این کانون ها حضور می یابند.
وی در پایان علاقه دانش آموزان را شرط اصلی برای مهارت آموزی دانست، گفت: برخی اولیا همراه فرزندان در این دوره ها نظارت و شرکت می کنند و خانواده ها نیز علاقمند هستند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com