0  |  1

کارگاه‌های مهارت آموزی دانش‌آموزان در نیمه دوم مهر

کارگاه‌های مهارت آموزی دانش‌آموزان در نیمه دوم مهر

علی رمضانی با اشاره به برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: مهارت آموزی و کارآفرینی تکلیف ماست و رئیس جمهور نیز این مسئله را مطرح کرد. اما متاسفانه همواره احساس می کنیم دانش آموز بعد از خروج از آموزش و پرورش باید درپی شغل باشد ولی اشکال ندارد دانش آموزان نیز به یک شغل و مهارت مجهز باشند.
وی ادامه داد: دانش آموزان حداقل های یک مهارت را باید فرا گیرند و این مهارت ها هر یک بعدها به یک شغل منتج می شود. همچنین امسال ۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان شرکت کننده و برگزیده در اردوگاه باهنر آثار خود را به فروش رساندند و حتی هم اینک چند نفر در کارگاه های این دانش آموزان مشغول به کار هستند.
مدیرکل پژوهش و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد اضافه کرد: گاه در وزارتخانه تصور می شود هر دانش آموزی که یک آچار بدست گیرند، مهارتی را آموخته؛ در حالی که بسیاری مهارت ها در راستای فعالیت های فرهنگی و هنری است.
رمضانی درادامه با اعلام این خبر که دانش آموزان در نیمه دوم مهر ماه برای کسب مهارت در مدارس ثبت نام می شوند، افزود: امسال کانون های فرهنگی و هنری را بعنوان دبیرخانه مهارت آموزی در نظر گرفته ایم و اساتید به نام کشور در این کانون ها حضور می یابند.
وی در پایان علاقه دانش آموزان را شرط اصلی برای مهارت آموزی دانست، گفت: برخی اولیا همراه فرزندان در این دوره ها نظارت و شرکت می کنند و خانواده ها نیز علاقمند هستند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com