0  |  0

تخصیص منابع مالی به شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها

تخصیص منابع مالی به شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری درباره برنامه‌های جدید معاونت علمی برای حمایت از فناوران گفت: تأسیس صندوق پژوهش و فناوری در هر یک از استان‌های کشور برنامه جدیدی است که معاونت علمی آن را دنبال می‌کند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری می‌تواند مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان را برطرف کند اظهار کرد: این صندوق برای کمک به شرکت‌ها راه‌اندازی خواهد شد و بودجه اصلی خود را از منابع خصوصی تأمین خواهد کرد.
وی ادامه داد: همچنین بخش‌های مختلف بودجه صندوق پژوهش و فناوری توسط پارک‌های علم و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تأمین خواهد شد.
تخصیص منابع مالی به شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها
صالحی با بیان اینکه این صندوق محل خوبی برای تخصیص وام به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها است اظهار کرد: از منابع این صندوق می‌توان برای کمک به شرکت های کوچک استفاده کرد و همچنین وام‌های کم بهره به استارت‌اپ‌ها داد.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی درباره تخصیص وام به شرکت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: در حال حاضر یک میلیارد تومان وام تجاری‌سازی به 22 شرکت دانش‌بنیان تخصیص داده شده است.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا با کمک صندوق پژوهش و فناوری بتوانیم میزان وام به شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین استارت‌آپ‌ها را بیشتر کنیم تا آن‌ها بتوانند با سادگی هر چه تمام تر و به کمک منابع مالی در دسترس مشکلات خود را برطرف کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com