0  |  0

تاثیر شگرف فوتونیک برصحنه نوآوری جهانی

تاثیر شگرف فوتونیک برصحنه نوآوری جهانی

اغراق نیست اگر بگوییم هیچ‌چیز دیگری مانند فوتونیک بر صحنه نوآوری جهانی تأثیر ندارد و موفقیت آن بر پایه سه اصل برتری علم، نوآوری و روحیه پیشگام بودن است. حقیقت این است که فوتونیک هم توانمند کننده انقلاب صنعتی دیجیتالی خواهد بود و هم یکی از عمده‌ترین کاربران آن به شمار می‌رود بنابراین نیاز به افراد فعال در این زمینه در برنامه‌های صنعتی افزایش خواهد یافت.
محققان و فناوران فعال در حوزه لیزر و فوتونیم درگذشته اقدام به برپایی و تأسیس نمایشگاهی با عنوان" laserword of phtonics " کردند که امروز 30 سال از تأسیس این نمایشگاه می‌گذرد، هر دو سال یک‌بار سه عامل برتری علم، نوآوری و روحیه پیشگام بودن که پیش‌تر به آن اشاره کردیم به بهترین شکل توسط شرکت‌های فعال در حوزه تجارت جهانی فوتونیک به نمایش گذاشته‌شده و برگزاری دوره‌های مختلف این رویداد، نشان‌دهنده مداومت طولانی، مستر و مثمر ثمر این استارت آپ از زمان شروع آن است.
جهان امروز رو به پیشرفت‌های روزافزون برای رقابت و ساخت نمونه‌های اولیه از میزان ایده‌هایشان قرار می‌دهد و امکانی برای به‌کارگیری ابتکار عمل درزمینهٔ تولید ابزار نور ساخت برای جوانان فراهم می‌سازد. برخی از شرکت‌ها و فعالان تجاری مانند itq ، electronics Conrad هم از همکاران این برنامه هستند.
نمایشگاه جهانی لیزر و فوتونیک نمایشگاهی درزمینهٔ تجارت پیشرو در صنعت لیزر و فوتونیک نیز است. یکی از بزرگ‌ترین کنگره‌های جهانی فوتونیک در اروپا به‌موازات نمایشگاه تجاری برگزار می‌شود. این برنامه شامل 5 کنفرانس علمی سازمان‌های برتر جهانی است. این رویداد ترکیبی از نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های پژوهشی و علمی است و همراهی این بخش‌ها سبب توسعه فناوری‌های نوری می‌شود.
نمایشگاه جهانی لیزر و فوتونیک چین و نمایشگاه جهانی لیزر و فوتونیک هد، از گردهمایی‌های مشابهی هستند که در زمینه توسعه فناوری‌های لیزری و نوری فعالیت می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت؛ نمایشگاه جهانی لیزر و فوتونیک با تلاش فراوانی به آینده و تحولات پیش روی این صنعت است و یک شبکه گسترده جهانی در حوزه لیزر و فوتونیک به شمار می‌رود.
ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی؛ به‌منظور رشد و توسعه فناوری‌های نوین در حوزه لیزر و بررسی زاویه‌های مختلف این علم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشغول به کار است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com