0  |  0

ایران از انتقال تکنولوژی، سرمایه و کارآفرینی در صنعت برق استقبال می کند

ایران از انتقال تکنولوژی، سرمایه و کارآفرینی در صنعت برق استقبال می کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ستار محمودی روز دوشنبه در سی امین کنفرانس بین المللی صنعت برق در محل پژوهشگاه نیروی تهران افزود: در چشم انداز 1404 ایران باید در منطقه در جایگاه نخست باشد که مفهوم اصلی آن اول بودن ظرفیت است.
وی با بیان اینکه بالاترین ظرفیت ها، انرژی و به خصوص صنعت برق است افزود: جایگاه صنعت برق بسیار بالاست و تولید، صادرات محصولات و خدمات مهندسی و عدم وابستگی به خارج از کشور، یکی از پایه های اساسی اقتصاد مقاومتی است.
محمودی در ادامه به برخی چالش ها و مشکلات صنعت برق کشور نیز اشاره کرد و افزود: هر چند در همه جای دنیا میزان مصرف انرژی شاخصی از توسعه یافتگی کشورهاست، اما شاخص بالای مصرف برق در ایران که سالانه 6 درصد به آن اضافه می شود به توسعه یافتگی لازم کشور ختم نشده است.
وی تصریح کرد: آمار بالای تلفات انرژی، بهینه نبودن گردش مالی سالانه 250 هزار میلیارد ریالی صنعت برق، عدم استفاده مناسب از ظرفیت های مرزهای آبی و خاکی کشور، پتانسیل بالای 77 هزار مگاواتی انرژی های تجدیدپذیر که تبدیل به بالفعل نشده، لزوم هوشمندسازی مدیریت، شبکه و اقتصاد برق و اصلاح تعرفه های برق از جمله مسایل اساسی این صنعت است که جای تحقیق و پژوهش بسیار دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری ایرنا

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com