0  |  0

مشکل بسیاری از واحدهای صنعتی قم در سیستم مدیریت است

مشکل بسیاری از واحدهای صنعتی قم در سیستم مدیریت است

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به اینکه نکته شاخص مراکز علم و فناوری باید مشاوره و توسعه فنی و تخصصی حوزه تولید و صنعت باشد، اظهار کرد: شرکت‌های فنی و تخصصی باید بازوی واحدهای صنعتی و اقتصادی باشند.
حمیدرضا شوشتری پور ارائه خدمات کیفی، روزآمدی علمی، تخصص گرایی، دریافت ایزو و استانداردهای معتبر و امانت‌داری را از شاخصه‌های مهم شرکت‌های فنی و تخصصی عنوان کرد و گفت: فلسفه وجودی این نوع شرکت‌ها باید تعامل مناسب و مداوم با واحدهای صنعتی و ارگان‌های ستادی باشد.
وی بر لزوم برگزاری نخستین نشست شرکت‌های فنی – تخصصی با شرکت‌های فناور تأکید کرد و گفت: این نشست به صورت پنل تخصصی برگزار شده و مدیران شرکت‌های فنی تخصصی خدمات و توانمندی‌های خود را به صاحبان فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی خواهند کرد.
تأکید بر ایجاد پنجره واحد اقتصادی
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه با اشاره به فعالیت و رویکردهای این صندوق در پارک گفت: متأسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی نمی‌توانیم گستره ارائه تسهیلات را افزایش دهیم و بیشتر در برنامه‌های مشارکت مدنی و vc فعالیت داریم.
پنجره واحد اقتصادی به عنوان زبان گویای مشترک اهداف و برنامه‌های شرکت‌های فنی و تخصصی ایجاد شود
علی‌رضا باباخان با بیان اینکه نمی‌توان فعالیت‌های شرکت‌های بخش خصوصی را با دستورالعمل‌های دولتی کانالیزه کرد و گفت: به نظر می‌رسد نتوان برای تعیین و ایجاد یک فصل مشترک با واحدهای تجاری و تولیدی برای آن‌ها موضوع فعالیت تعیین کرد.
وی بر ایجاد پنجره واحد اقتصادی به عنوان زبان گویای مشترک اهداف و برنامه‌های شرکت‌های فنی و تخصصی تأکید کرد و گفت: با این وجود نمی‌توان از موازی کاری و رقابت‌های سالم یا حتی ناسالم میان شرکت‌های هم موضوع جلوگیری کرد.
افزایش مدرک‌گرایی در دانشگاه‌ها
مدیر شرکت فنی و تخصصی ارزش آفرینان توسعه فناوری پارسیان نیز با بیان اینکه با افزایش مدرک‌گرایی در دانشگاه‌ها مواجه هستیم گفت: متأسفانه در حال حاضر سطح بی‌سوادی در دانشگاه‌ها به شدت در حال افزایش است.
علی باقریان با اعلام اینکه بیش از ۶ هزار انجمن علمی در دانشگاه‌ها وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد تنها ۲ هزار انجمن فعال است.
وی با طرح این مطلب که بیش از ۱۳ برنامه استارتاپ در استان قم انجام داده است، گفت: متأسفانه این برنامه‌ها نتیجه بخش نبوده و مشکل اصلی چرخه فناوری و اقتصادی ما در تیم سازی و بازاریابی و استراتژی تجاری شرکت‌هاست.
حمایت از استارتاپ‌ها
مدیرعامل شرکت فنی و تخصصی ایده آل صنعت نیز با تأکید بر اینکه برنامه‌های مفصلی برای حمایت از استارتاپ‌ها داریم، گفت: به همین منظور برنامه‌های بررسی و شناسایی ایده‌های فناوران و نخبگان را در دستور کار قرار داده‌ایم.
سید مهدی رضوانی با اشاره به اینکه در بخش تسهیل گری مالی در حوزه صادرات برنامه داریم، گفت: اولین رویداد استارتاپی صنایع کوچک ایران با همکاری ۶ استان قم، خراسان رضوی، هرمزگان، تهران، مرکزی و آذربایجان شرقی در سال جاری برگزار خواهد شد.
حوزه صنعت و تولید استان از برنامه‌های آموزشی و توسعه فنی و تخصصی استقبال نمی‌کند
وی با طرح این مطلب که متأسفانه در سطح استان شناخت مناسب و کافی از پارک علم و فناوری و فعالیت‌های آن وجود ندارد، افزود: پارک علم و فناوری استان قم باید ارتباط تنگاتنگ و مؤثری با بخش ستادی صنعت و بازرگانی استان داشته باشد.
مدیرعامل شرکت فنی و تخصصی ایده آل صنعت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بخش صادرات با توجه به نوسان و افزایش قیمت ارز سودآور است گفت: یکی از ضعف‌های عمده بخش صنعت و تجارت قم بی توجهی به روزآمدی و برنامه‌های آموزش حرفه‌ای است.
رضوانی با تأکید بر اینکه حوزه صنعت و تولید استان از برنامه‌های آموزشی و توسعه فنی و تخصصی استقبال نمی‌کند، گفت: متأسفانه توجه به مباحث فنی و علمی در میان حوزه بازرگانی و صنعتی ما فرهنگ‌سازی نشده است.
تأکید بر توجه به مباحث مشاوره‌ای و ارزیابی واحدهای فناور
توکلی، مدیر واحد فناور رایمندتک نیز توجه به مباحث مشاوره‌ای و ارزیابی واحدهای فناور بسیار مهم دانست و گفت: بسیاری از واحدهای فناور در هنگام مشاوره و عارضه‌یابی متوجه می‌شوند که مشکل اصلی آنها مالی نیست.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های صنعتی و تولیدی اگر به درستی آنالیز و عارضه‌یابی شوند، به اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود دست خواهند یافت، گفت: مشکل بسیاری از واحدهای صنعتی قم این است که نمی‌دانند و یا حتی قبول ندارند که سیستم مدیریت و اداره واحدهایشان مشکل دارد و آنها را دچار معضلات مالی کرده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com