0  |  0

نیازمند نهضت ایجاد شغل هستیم

نیازمند نهضت ایجاد شغل هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحمید کلانتری اولین نقش تعاونی ها را جمع آوری سرمایه های خُرد اعلام کرد و گفت: تشکیل تعاونی ها بهره وری و توسعه را در جامعه بالا می برد. معاون وزیر کار افزود: ارائه تسهیلات به تعاونی ها و حمایت از آنها از سوی مسئولان نقش مهمی در اشتغال زایی و بهره وری مناسب تعاونی ها دارد.

وی اظهارداشت: راه اندازی تعاونی ها علاوه بر حمایت از تولید داخلی به افزایش صادرات و ارزآوری نیز کمک می کند. کلانتری با اشاره به پرداخت تسهیلات کم بهره صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: مسئولان باید از این ظرفیت برای حمایت از تعاونی ها در راستای اشتغال زایی به نحو احسن استفاده کنند.

این مقام مسئول در وزارت کار با بیان اینکه باید از تسهیلات لازم برای فعالیت تعاونی های غیرفعال در شهرستان ها استفاده کرد گفت: بیش از یکصد هزار تعاونی فعال با ۱۱ میلیون نفر عضو در زمینه های مختلف در کشور فعالیت می کنند.

کلانتری با تاکید بر تشکیل کمیته فعال در راستای حمایت از تعاونی ها و شناسایی ظرفیت آنها در شهرستان ها عنوان کرد: مسئولان باید با الگوپذیری و کسب تجربه از ظرفیت تعاونی های فعال در استان ها، برای بهره وری تعاونی ها رایزنی لازم را انجام دهند.

وی افزود: تشکیل نهضت ایجاد شغل، نهضت ایجاد خروج از رکود و نهضت توسعه باید با تشکیل کمیته ها از سوی مسئولان در اولویت قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران