0  |  0

صنعت فرش بوشهر توسط صندوق کارآفرینی حمایت می‌شود

صنعت فرش بوشهر توسط صندوق کارآفرینی حمایت می‌شود

مرتضی شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان بوشهر از پتانسیل و ظرفیت خوبی در زمینه صنعت فرش برخوردار است که نیاز به توجه و حمایت دارد.وی افزود: یکی از برنامه‌های خوبی که در دست اجرا است، تغییر شیوه به‌کارگیری بافنده‌ها است که از حالت دستمزدی به درآمد مستقل تغییر پیدا کند.

شهبازی بیان کرد: یکی از دلایل کندی در پرداخت در این حوزه نیز همین است که تاجران فرش هنوز به شیوه دستمزدی تاکید دارند.وی با بیان اینکه تاکنون پرداخت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته و هم اکنون نیز فعال هستند، تصریح کرد: قطعا مثل تمامی شغل‌های دیگر، این صنعت نیز در سطح استان مورد حمایت قرار می‌گیرد.

شهبازی ادامه داد: اگر این صنعت مورد حمایت قرار گیرد اشتغال‌زایی خوبی به‌دنبال خواهد داشت که می‌توان بخشی از مشکلات در این زمینه را مرتفع کرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی و امید استان بوشهر یادآور شد: این صندوق با هدف ساماندهی فعالان حوزه فرش استان به منظور رونق اقتصادی و ایجاد شبکه فروش در بین تولید کنندگان و فروشندگان فرش استان برای فروش در سایر استان‌ها و صادرات به خارج از کشور، از تولید کنندگان و کارآفرینان صنعت فرش حمایت می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب پیشنهادی: