0  |  4

اپل در مورد استراتژي خود چطور فكر مي‌كند؟

اپل در مورد استراتژي خود چطور فكر مي‌كند؟

نمودار ساده‌ي زير نشان مي‌دهد كه اپل در مورد استراتژي خود چطور فكر مي‌كند.

من يك سفر به دفتر مركزي اپل در كوپرتينو رفتم تا با تبلت آيپد پرو كه چند روز گذشته از آن استفاده كرده بودم آشنا شوم. در آنجا با يكي از نمايندگان گفتگو كردم و از او پرسيدم كه آيا به نظر شما با آمدن مك‌بوك، ديگر بسياري از مردم آيپد پرو را نخواهند خريد؟ او گفت: براي خيلي از مشتريان، آيپد پرو مي‌تواند جايگزين يك لپ‌تاپ باشد.

او در حين پاسخ، روي صفحه‌نمايش آيپد پرو نيز اين نمودار را كشيد:

اپل در مورد محصولات خود همانند اين نمودار فكر مي‌كند. اين نمودار از چپ به راست، با دايره شروع مي‌شود كه بيانگر ساعت اپل است. بعد از آن به ترتيب بيانگر محصولات آيفون، آيپد(از جمله آيپد پرو جديد)، مك‌بوك، و كامپيوترهاي آي‌مك دسكتاپ مي‌باشد.

آنها در هر مورد به دنبال محصولي هستند كه به طور مطلق بالاي خط باشد. ساعت اپل بايد بهترين ساعت هوشمند باشد. آيفون نيز بايد بهترين تلفن باشد و ...

اين شكل‌ها متفاوت و مجزا هستند و با هم همپوشاني ندارند.

اپل اصلا نگران اين نيست كه هر يك از محصولاتش چه تاثيري بر ساير محصولاتش دارند. هدف اين است كه هر يك از اين محصولات، در نوع خود بهترين باشند و به مشتريان نيز اين اجازه را مي‌دهند كه خودشان تشخيص دهند چطور اين محصولات را در زندگي خود جاي دهند.

برگرفته از سايت businessinsider.com

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com