0  |  0

نرخ مشارکت اقتصادی ارتقا و بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

نرخ مشارکت اقتصادی ارتقا و بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیامک وطن‌خواه صبح امروز در نشست کمیته آموزش و پژوهش استان بوشهر توسعه فرهنگ کارآفرینی، کسب و کارگرایی را از اولویت‌های کمیته آموزش و پژوهش دانست و اظهار داشت: ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان از جمله سیاست‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برنامه‌های کمیته مطابق با سیاست‌های مزبور برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با تاکید بر نقش توسعه کسب و کار کوچک در پرورش کارآفرینی گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های منطقه، ایجاد و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط  می‌تواند در پرورش کارآفرینان نقش به‌سزایی داشته باشد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با تأکید بر لزوم ارتقاء سلامت روانی در بین جامعه کارگران، تعاون‌گران و نقش آن در گسترش فرهنگ کارآفرینی و پرورش کارآفرینان جوان گفت: مهم‌ترین مقوله در این امر آموزش پیوسته و مطابق با استانداردهای تعریف شده است.

وطن‌خواه بررسی و احیاء کسب و کارهای خانگی در بخش‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: شغل‌هایی هم‌چون هنرهای سنتی، کشاورزی و سایر خدمات  در کسب و کارهای خانگی می‌تواند بانوان را به سمت و سوی کمک به اقتصاد کشور سوق دهد.

وی از کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: نرخ بیکاری در استان بوشهر درفصل تابستان 8.8 درصد اعلام شده که نسبت به فصل گذشته کاهش یافته و نرخ مشارکت اقتصادی 34.7 درصد تعیین شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه اقتصادی در کل کشور درتابستان امسال 38.9 اعلام شده خاطر نشان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی ارتباط تعیین کننده‌ای با نرخ بیکاری دارد، به این صورت که هرچه نرخ مشارکت اقتصادی افزایش یابد، نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.

وطن‌خواه شناسایی، اندازه‌گیری، ارزیابی و کنترل آلاینده‌های محیط کار، شناسایی روش‌های موثر در پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کارگری، بررسی تاثیر مولفه‌های رفاه اجتماعی در پیشرفت جامعه کار و تولید را از دیگر اولویت‌های کمیته برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی های انجام شده بتوان تمامی اولویت‌های یاد شده را محقق ساخت.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com