0  |  0

نرخ مشارکت اقتصادی ارتقا و بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

نرخ مشارکت اقتصادی ارتقا و بیکاری در استان بوشهر کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیامک وطن‌خواه صبح امروز در نشست کمیته آموزش و پژوهش استان بوشهر توسعه فرهنگ کارآفرینی، کسب و کارگرایی را از اولویت‌های کمیته آموزش و پژوهش دانست و اظهار داشت: ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان از جمله سیاست‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که برنامه‌های کمیته مطابق با سیاست‌های مزبور برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با تاکید بر نقش توسعه کسب و کار کوچک در پرورش کارآفرینی گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های منطقه، ایجاد و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط  می‌تواند در پرورش کارآفرینان نقش به‌سزایی داشته باشد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با تأکید بر لزوم ارتقاء سلامت روانی در بین جامعه کارگران، تعاون‌گران و نقش آن در گسترش فرهنگ کارآفرینی و پرورش کارآفرینان جوان گفت: مهم‌ترین مقوله در این امر آموزش پیوسته و مطابق با استانداردهای تعریف شده است.

وطن‌خواه بررسی و احیاء کسب و کارهای خانگی در بخش‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: شغل‌هایی هم‌چون هنرهای سنتی، کشاورزی و سایر خدمات  در کسب و کارهای خانگی می‌تواند بانوان را به سمت و سوی کمک به اقتصاد کشور سوق دهد.

وی از کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: نرخ بیکاری در استان بوشهر درفصل تابستان 8.8 درصد اعلام شده که نسبت به فصل گذشته کاهش یافته و نرخ مشارکت اقتصادی 34.7 درصد تعیین شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه اقتصادی در کل کشور درتابستان امسال 38.9 اعلام شده خاطر نشان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی ارتباط تعیین کننده‌ای با نرخ بیکاری دارد، به این صورت که هرچه نرخ مشارکت اقتصادی افزایش یابد، نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.

وطن‌خواه شناسایی، اندازه‌گیری، ارزیابی و کنترل آلاینده‌های محیط کار، شناسایی روش‌های موثر در پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه کارگری، بررسی تاثیر مولفه‌های رفاه اجتماعی در پیشرفت جامعه کار و تولید را از دیگر اولویت‌های کمیته برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی های انجام شده بتوان تمامی اولویت‌های یاد شده را محقق ساخت.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 300 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی: