0  |  1

نخستین استارت آپ کشاورزی کشور در گرگان آغاز شد

نخستین استارت آپ کشاورزی کشور در گرگان آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی معیری صبح شنبه در نخستین استارتاپ تخصصی منابع طبیعی و کشاورزی کشور در گرگان، اظهار کرد: استارت آپ یک رویداد نوین کارآفرینی است که دانشگاه منابع طبیعی استان به عنوان یک دانشگاه پیشرو، تشخیص داد در راستای حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین این رویداد را در دانشگاه برگزار کند.

وی افزود: استارت آپ سازمان موقتی است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرار پذیر و مقیاس پذیر در ۵۰ تا ۷۰ ساعت حداقل سه مدل کسب و کار را به نتیجه می رساند و معمولا سازمان هایی موفق هستند که پس از این ۵۰ ساعت همدیگر را رها نکنند.

معیری با بیان این که شرکت های بزرگی مانند گوگل از این ایده شکل گرفته و توسعه یافته اند، گفت: شرکت های بزرگ باید استارت آپ ها را دنبال کنند و ایده های نو و خلاقانه را پردازش کنند در غیر این صورت مانند شرکت نوکیا با شکست مواجه می شوند.

وی با بیان این که در این استارت آپ در ابتدا ۸۰۰ ایده وارد شد، گفت: از این ۸۰۰ ایده ۱۵۰ ایده در مرحله اولیه طبق نظر داوران انتخاب شد که در روز نخست برگزاری ۳۰ ایده برتر انتخاب و تیم های هشت نفره تشکیل می شود و روزهای دوم و سوم در خصوص ایده ها بحث و بررسی صورت می گیرد و ایده ها پرورش داده می شود تا در نهایت ایده های برتر انتخاب شوند.

معیری با اشاره به این که استارت آپ سازمان های موقتی کسب و کار هستند، گفت: برخی از این ایده ها در استارت آپ ها به نسخه اولیه هم می‌رسد و حتی برخی قرارداد ها نیز با ایده پردازان بسته می شود.

رییس پارک علم و فناوری استان گلستان هم در این جلسه گفت: دانشگاه منابع طبیعی به عنوان دانشگاهی پیشرو در استان در راستای کارآفرینی اقدامات خوبی طی ماه های اخیر انجام داده است که یکی از اهداف دانشگاه های کارآفرین نیز این است که کسب و کار مولد و دانش بنیان در کشور ایجاد شود که فعالیت های استارت آپ نیز در همین راستا قرار دارد.

موسی حسام افزود: بسیاری از ایده پردازان و دانشجویان در این استارت آپ ها طریقه نوشتن کسب و کار را فرا می گیرند و ذهنشان خلاق می شود و کسانی که طبق نظر داوران طرح شان مورد پذیرش قرار می گیرد مورد حمایت مراکز رشد واحدهای فناوری قرار می گیرند و حمایت می شوند.

مراکز رشد از منتخبین استارت آپ ها حمایت می کنند

وی در ادامه افزود: مراکز رشد در استان این آمادگی را دارد که از برترین های استارت آپ حمایت کند و نزدیک به ۵۰ نوع حمایت از ایده های برتر باید انجام شود که حمایت مالی، ثبت اختراع و مشاوره و مجوز از جمله آن است.

حسام با بیان این که بیشترین استارت آپ های برگزار شده در کشور در حوزه ای تی است، گفت: به همین دلیل برگزاری استارت آپ در حوزه کشاورزی کاری نو و ابتکاری است که باید ادامه داشته باشد.

رییس پارک علم و فناوری استان افزود: ما بسیاری از محصولات را در حوزه کشاورزی داریم، البته به دلیل این که تنها به خام فروشی محصولات مشغول بوده ایم و در زمینه فرآوری و تبدیل این محصولات کار نکرده ایم، دانش آموختگان بیکار نیز در این رشته فراوان داریم.

وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل خام فروشی در کشاورزی راندمان تولید مان نیز حتی به نسبت کشورهای همسایه نیز بسیار پایین است و محصولات ما در دنیا اگر هم جایی دارد با برند کشور خودمان صادر نمی شود که به عنوان نمونه می توان از زعفران نام برد که با برند اسپانیا در بازارهای جهانی خریداری می شود.

حسام تصریح کرد: هر فعالیت که در حوزه فناوری متوسط و به بالا و مبتنی بر تحقیق و توسعه و دارای ارزش افزوده بالا باشد فعالیت دانش بنیان نام می گرید و از آن ها حمایت نیز می شود. تاکنون هفت شرکت بخش کشاورزی در گلستان از حمایت های دانش بنیان برخوردار شده اند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com