0  |  0

طرح‌های کارآفرینی و تشکیل تعاونی‌های حوزه بانوان افزایش یابد

طرح‌های کارآفرینی و تشکیل تعاونی‌های حوزه بانوان افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه شنبه در نشست با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه افزایش آمار طلاق یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های جامعه است اظهار داشت: بیشترین واقعه طلاق در سن 22 تا 29 سالگی ثبت شده که برای کاهش آمار طلاق نیازمند بازنگری برنامه‌ها است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های اجرایی برای کنترل و کاهش طلاق نتیجه بخش نبوده تاکید کرد: با توجه به آمار بالای طلاق درجامعه نشان دهنده این است که تاکنون طرح‌های اجرایی در این حوزه نتیجه بخش نبوده و نیازمند تلاش وجدیت بیشتری است.

وی با بیان اینکه بروز طلاق سبب وارد شدن زیان و لطمات به کانون خانواده می‌شود گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد از هر چهار ازدواج یکی منجر به  واقعه طلاق می‌شود که این بسیار نگران کننده است.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه دولت برای کاهش و کنترل آسیب واقعه طلاق افزود: بانوان به عنوان مرکز وکانون خانواده چون در تهاجم فرهنگی در اولویت قرار دارند نیازمند توجه جدی به حوزه بانوان و حل مشکلات آنها است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر آموزش مهارت زندگی در دوران تحصیل را از راهکارهای مهم برای کنترل آسیب‌های اجتماعی بانوان دانست و تصریح کرد: ایجاد خط دفاع مقدس برای حفظ و حراست از زنان جامعه امری ضروری است چراکه در تهاجم فرهنگی، بانوان مورد هدف اصلی این تهاجم قرار دارند.

وی با تاکید بر توجه به اشتغال بانوان افزود: با توجه به اینکه جذب همه متقاضیان اشتغال به دستگاه‌های دولتی امری غیر معقول است افزایش طرح‌های کارآفرینی و تشکیل تعاونی بانوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای حل مشکل اشتغال بانوان است.

وی، با بیان اینکه بهداشت و سلامت بانوان نیاز به تجدید نظر دارد گفت: آسیب‌های تهدید کننده بانوان محصول عواملی چون کم تحرکی، سوء تغذیه و فشارهای روحی و روانی است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com