0  |  0

حضور شرکت های دانش بنیان کشاورزی در آفریقا

حضور شرکت های دانش بنیان کشاورزی در آفریقا

دکتر مصطفی قانعی با بیان اینکه اشتغال، اقتصاد و تولیدات در کشور افریقا برپایه کشاورزی است، اظهار کرد: بر همین اساس به منظور ایجاد بستری مناسب برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی ایران در قاره آفریقا تفاهم نامه ای با این کشور منعقد کردیم.
وی با بیان اینکه ستاد توسعه زیست فناوری به عنوان نهاد متولی زیست‌فناوری در ایران از شرکت‌های حوزه زیست‌فناوری کشاورزی در قاره افریقا حمایت می کند، گفت: ستاد در صدد است که بستری برای حضور دائمی شرکت‌های دانش بنیان زیست فناوری ایرانی در حوزه کشاورزی از طریق ایجاد مزارع نمایشی کشاورزی و فضاهای متناسب فراهم کند.
وی ادامه داد: همچنین فراهم آوردن بستر شتاب‌دهی صادرات شرکت‌های دانش بنیان زیست فناوری کشاورزی ایرانی و ترویج زیست‌فناوری کشاورزی در کشور اوگاندا از طریق معرفی روش کشاورزی زیستی از جمله وظایف ستاد توسعه زیست فناوری در این تفاهم نامه محسوب می شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با تاکید بر اینکه فراهم آوردن زمینه انتقال دانش فنی و قراردادهای انتقال فناوری بین ایران و اوگاندا در حوزه زیست فناوری کشاورزی را ما بر عهده داریم، گفت: ما در صدد هستیم امکانات گسترش همکاری های دو کشور را فراهم اوریم.
وی با تاکید بر اینکه به عنوان مثال کودهای زیستی یک محصولی است که در افریقا می تواند بازار خوبی داشته باشد، گفت: این محصول با استقبال خوبی روبرو شده و قرار است که صادرات داشته باشیم؛ این محصول توسط یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است.
قانعی با بیان اینکه قبل از صادرات، انتقال دانش فنی و راه اندازی خط تولید نیاز است که آنها محصول را از نزدیک ببینند، گفت: بنابراین آفریقا زمینی هزار متری را به این موضوع اختصاص داده که محصولات فناورانه مربوط به کشاورزی در این مساحت در معرض نمایش قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه این مساحت با عنوان پارک تخصصی فناوری های کشاورزی فعالیت خواهد کرد، گفت: اگر شرکت دانش بنیانی علاقمند به حضور در این پارک فناوری تخصصی باشند بعد از بررسی های ستاد می توانند در پارک حضور بیابند و این زمینه ای برای صادراتشان باشد.
وی با بیان اینکه لزوما نباید شرکت ها زمینه صادراتی باشند، بیان داشت: اکنون در حال تعامل با شرکت ها هستیم.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com