0  |  0

توسعۀ کارآفرینی عامل ماندگاری نخبگانی است

توسعۀ کارآفرینی عامل ماندگاری نخبگانی است

سعیدرضا احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی گفت: وجود 6 پدر علم ثابت شده در استان همچون پروفسور محمدحسن گنجی پدر علم جغرافیا و دانشمند برتر هواشناسی، دکتر غلامحسین شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت ایران، دکتر کاظم معتمدنژاد پدر علوم ارتباطات نوین ایران و دکتر مهدی بلالی مود پدر علم سم شناسی ایران،دکتر رضوانی پدر تاریخ معاصر و تاریخ مطبوعات ایران و دکتر بهرمان پدر علم ارتوندسی ایران و همچنین وجود علمایی مانند آیت‌الله تهامی، آیت‌الله آیتی، آیت‌الله عارفی و خاندان بزرگی همچون خاندان راشد محصل، خاندان آیت‌الله عبادی، باعث شده است این خطه مهد نخبه‌پروری در بسیاری از حوزه‌ها باشد.
وی ضمن اشاره به تعدد و تنوع اجتماع نخبگانی تحت پوشش حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان در خراسان‌جنوبی، افزود: براساس قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی بنیاد نخبگان یک مؤسسه پژوهشی محسوب شده و کار شناسایی و هدایت و حمایت از استعدادهای نخبگان و زمینه‌سازی برای اثرگذاری نخبگان در جامعه را بر عهده دارد.
احمدی‌زاده در پایان با اشاره به لزوم توسعۀ فرهنگ‌کارآفرینی، بر ضررت مأموریت‌گرا شدن دانشگاه‌های استان تأکید و تصریح کرد: مأموریت‌گرا شدن دانشگاه‌های استان و رونق مراکز شتاب‌دهی و توسعه نوآوری و حتی پژوهشسراها، می‌توانند نقش بسزایی در ماندگاری نخبگانی داشته باشند و از مهاجرت نخبگان و متخصصان این استان به کلانشهرها و حتی خارج از کشور جلوگیری کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com