0  |  0

مراکز آموزش عالی باید بر روی اصل کارآفرینی متمرکز شوند

مراکز آموزش عالی باید بر روی اصل کارآفرینی متمرکز شوند

سورنا ستاریدر دیدار با روسای دانشگاه ها و نخبگان آذربایجان غربی با بیان اینکه محیط علمی کشور باید مانع از مهاجرت نخبگان شود اظهارداشت: دولت باید تسهیل کننده محیط کسب و کار باشد و رونق این محیط و افزایش سرمایه گذاری بر عهده فعالان بخش خصوصی و نخبگان است.
وی با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری در برخی از استانهای کشور فعال نیست خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از استانها از جمله آذربایجان غربی صندوق پژوهش و فناوری فعال نیست در حالی که فعالیت این صندوق می تواند به توسعه شرکت های دانش بنیان سرعت ببخشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال جهت رفع مسایل و مشکلات به همراه فعال سازی صندوق استان آذربایجان غربی خبر داد و افزود: آذربایجان غربی امکانات و سرمایه های اجتماعی بسیار خوبی برای توسعه فعالیت های پارک علم و فناوری دارد و تحقق این امر نیازمند توجه مسئولان استانی است.
ستاری با انتقاد از نبود ساختمان مجهز برای پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اضافه کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیازمند ساختمانی مجهز در داخل شهر بوده و مسئولان استانی این امر را باید در اولویت برنامه های خود بگذارند.
وی در ادامه با تاکید بر حمایت از نخبگان در سطح کشور گفت: امسال ایرات ۱۴۰ ثبت اختراع در آمریکا داشته است که پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال به ۲۰۰ اختراع افزایش یابد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از حمایت مادی و معنوی و تامین هزینه های ثبت اختراع جهانی خبر داد و عنوان کرد: اگر مخترعی قصد ثبت اختراع جهانی دارد، تمام هزینه هایش از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که سه شنبه وارد ارومیه شد، علاوه بر دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، پارک علم و فناوری ارومیه را افتتاح و از محصولات فناورانه این پارک نیز رونمایی کرد.
بازدید از نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله صنعت هسته ای جمهوری اسلامی در دانشگاه ارومیه و دیدار با روسای دانشگاه ها و نخبگان استان از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com