0  |  0

تحول کارآفرینی و صنایع محلات نیازمند پیوند با ایده های نوآورانه و کارآفرین

تحول کارآفرینی و صنایع محلات نیازمند پیوند با ایده های نوآورانه و کارآفرین

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شهرستان محلات دارای ظرفیت مطلوبی از حیث واحدهای صنعتی، کشاورزی و نیروی انسانی خلاق است که این ظرفیت با ایجاد محیط مساعد کسب و کار و ورود ایده های خلاقانه ، موجب توسعه صنایع، کشاورزی و رونق اقتصاد دانش بنیان می شود. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز و در بازدید از واحدهای فناور صنعتی و کشاورزی محلات گفت: این شهرستان دارای فرهنگ غنی در کارآفرینی و ظرفیت های بالقوه در صنایع است که این ظرفیت می‌تواند با مساعدسازی زیست بوم کسب و کار، در خدمت اقتصاد دانش بنیان قرار بگیرد.
وی ادامه داد: شهرستان محلات با ۵۴ هزار نفر جمعیت دارای صنایع متنوعی در محورهای گوناگون است که به مثابه سرمایه ای ارزشمند برای این شهرستان به شمار می رود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تأکید بر ضرورت تغییر فرهنگ کارآفرینی و صنایع به سوی استفاده از خلاقیت نیروی انسانی جوان و ایده های نوآورانه، افزود: اگر زیست بوم مساعدی برای فعالیت و ایجاد کسب و کار وجود داشته باشد، ایده های خلاق نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده استان، می تواند زمینه ساز تحولی عمده در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال باشد.
رئیس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی را یکی از پایه های اصلی توسعه اقتصاد دانش بنیان و مستلزم فرهنگ سازی محیط کسب و کار دانست و گفت: توسعه زیست‌بوم کارآفرینی اقتصاد دانش بنیان مستلزم سرمایه گذاری بخش خصوصی است و سرمایه گذاری خطر پذیر به عنوان یکی ازپایه‌های اصلی توسعه این حوزه به شمار می رود.
وی ادامه داد: سرمایه گذارهای خطرپذیر در بورس پذیرش شدند که تعدادی از این صندوق ها به شرکت های دانش بنیان و فناور خدمات ارایه می کند این در حالیست تعداد قابل توجهی از این صندوق ها در حال اضافه شدن به زیست‌بوم کارآفرینی و حمایت از ایده‌های نوآورانه است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com