0  |  0

فرهنگسازی زیست‌بوم کارآفرینی لازمه باور به پژوهش تقاضا محور است

فرهنگسازی زیست‌بوم کارآفرینی لازمه باور به پژوهش تقاضا محور است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اعتقاد به پژوهش را نیازمند فرهنگسازی در ابعاد گسترده خواند و گفت: باید در تربیت نیروی انسانی،افزایش کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار تلاش بیشتری داشته باشیم.
ستاری همچنین به تاثیر فناوری در توسعه صنعت و افزایش اشتغال اشاره و اظهار کرد: اقتصاد پایدار با بهره گیری از پژوهش تقاضا محور، دانش روز و فناوری محقق می شود.
رییس بنیاد ملی نخبگان، افزایش کیفیت تولید، رونق صنایع بومی، مهاجرت معکوس نخبگان و حفظ ظرفیت جوانان خلاق و تحصیل‌کرده در استان را ضرورتی و مستلزم ایجاد محیط مساعد کسب و کار و نوآوری دانست و افزود: باید زیست‌بومی مساعد در استان ایجاد شود که حفظ منابع استانی، ظرفیت نیروی انسانی جوان و خلاق بتواند توانمندی‌های خود را در جهت ایجاد ارزش افزوده به شکوفایی برساند.
ستاری ضرورت گذار از اقتصاد منبع‌محور و خام‌فروش به یک اقتصاد مبتنی بر نوآوری و خلاقیت را یادآور شد و افزود: در اقتصاد نفتی تنها تکیه گاه درآمدهای حاصل از فروش منابع زیرزمینی است و علیرغم باور عمومی،این درآمد در روند توسعه کارآمد نیست بلکه کارآفرینی و بهره گیری از ظرفیت های طبیعی و مطالعاتی است که می تواند کیفیت در اقتصاد را به همراه آورد.
وی تاکید کرد: باید نمونه های موفق صنایع و تولیدات در دیگر استان¬ها با دقت رصد¬شود تا¬الگویی موفق برای صنایع نوظهور باشد.
رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان، توسعه شهر هوشمند و تبدیل شدن تمامی بخش‌های پایتخت به یک پارک علم و فناوری را ایده‌ای در جهت توسعه زیست‌بوم کارآفرینی مساعد پژوهشگران و جوانان کارآفرین عنوان کرد و گفت: در این طرح، پارک علم و فناوری خدمات خود را به تمامی بخش‌های شهر و بدون هیچ گونه محدودیتی ارائه می‌دهد زیرا بستر نرم‌افزاری آن فراهم شده است و شهروندان همواره در معرض آموزش قرار می‌گیرند؛ اجرای این الگو می تواند در دیگر استان‌ها نیز مسیر توسعه کارآفرینی و ایجاد ارزش افزوده در زنجیره از ایده تا محصول را هموار کند.
در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان که با محوریت آموزش،پژوهش، فناوری و نوآوری برگزار شد تعدادی از کارآفرینان، پژوهشگران و صاحبان صنایع دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، مصطفی سالاری استاندار گیلان، پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی نوآوری، اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، کامبیز مهدی زاده دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی معاونت علمی و فناوری در میان گذاشتند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com