0  |  0

درخواست وام ۱۰۰۰ میلیاردی صندوق کارآفرینی از صندوق توسعه ملی

درخواست وام ۱۰۰۰ میلیاردی صندوق کارآفرینی از صندوق توسعه ملی

اصغر نوراله‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به مطالبات صندوق کارآفرینی امید از مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از درخواست های ما این است که صندوق توسعه ملی زمینه اعطای تسهیلات را برای این صندوق مانند سایر‌ بانک ها فراهم کند.
نورالله زاده بیان کرد: حمایت کسب و کار از روستاهای‌کمتر توسعه یافته یکی از اهداف اصلی ما در صندوق است. برنامه های مختلفی را برای توسعه اشتغال در دستور داریم اما اصلی ترین برنامه متناسب با مزیت‌های منطقی است.
وی با بیان اینکه رونق اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار استراتژی صندوق کارآفرینی امید است اظهار داشت: در طرح مزیت های منطقه ای، براساس تحلیل بازار و شناخت آن اقدام به ساماندهی تولید درمناطق کمتر برخوردار کرده تا بتوان به این ترتیب امکان اتصال به شبکه بازار و توزیع را فراهم کنیم.
نورالله زاده گفت: تحلیل بازار تولید آن هم در مناطق کمتر برخوردار با توجه به زنجیره ارزش در شبکه تولید، عرضه و فروش می تواند کمک موثری به توسعه کسب و کارها به ویژه در این نوع مناطق کند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تأکید بر اینکه این صندوق هیچ ردیف بودجه ای از دولت نمی‌گیرد گفت: این صندوق از محل بازگشت اقساط سنوات گذشته و تسهیلات اعطای به مردم استفاده می کند. در حال حاضر با توجه به رشد پیک هرم سنی در ورود به بازار کار لازم است توجه ویژه ای به بودجه این صندوق شود به ویژه اینکه کسب و کارهای نوپا یعنی کسب و کارهایی که بانک پذیر نیستند از سوی صندوق کارآفرینی و امید مورد حمایت واقع می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به پردردسر بودن فرایند دریافت مجوز برای مشاغل جهت دریافت وام و تسهیلات از این رو متولی تأمین منابع کسب وکارهای غیررسمی صندوق کارآفرینی امید است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تأکید بر اینکه صندوق کارآفرینی امید با کمک دولت و مجلس می تواند مشاغل بسیاری را درکشور رونق بخشدگفت: با توجه به اینکه طبق متن صریح قانون درحال حاضر اعطای تمامی تسهیلات صندوق توسعه ملی صرفاً از طریق عاملیت بانک های دولتی و غیردولتی است؛پیشنهاد ما افزودن تبصره ای به این بند برای تحت شمول قرارگرفتن موسسات اعتباری و صندوق های حمایتی دارای مجوز از بانک مرکزی است.
وی ادامه داد: درصورتی که صندوق توسعه ملی عاملیت صندوق کارآفرینی امید قرار گیرد،می توان با همین مکانیزم و طراحی کوچک البته با ارایه ضمانت نامه به صندوق توسعه ملی توان مالی خود را دوبرابر کنیم.
نوراله زاده با اشاره به رقم سالانه جمع آوری اقساط تسهیلات صندوق کارآفرینی امید گفت: سالی هزار میلیارد تومان قسط جمع آوری می شود که معادل همین رقم می توان ضمانت نامه بانکی به صندوق توسعه ملی ارائه کرد که این صندوق نیز می تواند اطمینان داشته باشد که منابع آن قابل برگشت است.
وی تأکید کرد: درصورتی که صندوق توسعه ملی رقمی درحدود 1000میلیارد تومان سهم ریالی دراختیار صندوق کارآفرینی و امید قرار دهد، سهم وام دهی این صندوق به مردم دوبرابر و رفع مشکلات کسب وکارهای کوچک ممکن می شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com