0  |  0

حمایت از طرح ها و ایده های کارآفرینی

حمایت از طرح ها و ایده های کارآفرینی

احمد خامسان در مراسم افتتاح واحد اشتغالزایی و کارآفرینی دانشجویی دانشگاه بیرجند اظهار داشت: مهارت آموزی و تشویق دانشجویان در دانشگاه بیرجند مدنظر است و آموزش بسته‌های تکمیلی کارآفرینی و ایده پردازی را در مرکز شروع کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه اگر دانشجویی ایده‌ای داشته باشد او را حمایت می‌کنیم افزود: در این مرکز در زمینه سرمایه گذاری و فروش کالاهای تولیدی دانشجویان نیز از آنها حمایت می‌شود.
وی گفت: مقرر شده در کنار دروس تئوری پکیج شغلی و بنیاد حامیان کارگاه کارآفرینی اشتغال فعال شود.
خامسان با اشاره به اینکه مکان به صورت رایگان در اختیار دانشجویان مستعد قرار می‌گیرد ادامه داد: دانشجویان باید هزینه آب، برق و گاز را در کنار اجرای ایده خود پرداخت کنند.
رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه مشابه این سمن را در حاجی آباد و چهکند داریم که همین ایده‌های نوآورانه در آن اجرا می‌شود، افزود: هر چقدر طرح‌ها جدیدتر و گستردگی بیشتری داشته باشد مطمئناً متقاضی بیشتری خواهد داشت.
خامسان با اشاره به اینکه هر رشته‌ای که در آن خلاقیت باشد از آن حمایت می‌کنیم تاکید کرد: آرزوی دانشگاه است که دانشجو در کنار درس حرفه‌ای برای کسب درآمد داشته باشد تا هنگام تحصیل و پس از آن دغدغه درآمد نداشته باشد.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه با حمایت خیرین و اساتید دانشگاه در سه حوزه گلیم بافی، سنگ تراشی و قالیچه فعالیت را شروع کرده‌ایم افزود: آمادگی داریم در هر ایده‌ای از کارآفرین‌ها حمایت کنیم و هیچ محدودیتی نداریم.
وی با بیان اینکه درهای دانشگاه به روی همه ارگانها و آحاد مردم باز است خاطرنشان کرد: امیدواریم دانش آموزان با بازدید از محیط دانشگاه و آزمایشگاه رشته تحصیلی دانشگاهی را نه براساس نگاه جامعه بلکه براساس علاقه انتخاب کنند.
خامسان یادآور شد: دانشگاه بیرجند با سابقه 43 ساله و اساتید مطرح کشوری رتبه دوم کشور را دارد.
جذب 50 درصد اعتبارات اشتغالزایی در بخش کشاورزی استان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه عنوان کرد: پیگیر اشتغال در استان هستیم و از طرح‌ها و ایده‌ها حمایت می‌کنیم.
عباس رکنی بیان کرد: در بهمن 96 براساس تسهیلات پایدار ابلاغ شده 4 میلیارد جذب اعتبار شده و 22 جلسه کارگروه اشتغال داشته‌ایم که در کشور رکورددار بوده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه حاصل کار 142 میلیارد تومان جذب اعتبار استان بود افزود: در اوایل خرداد 183 میلیارد تومان انعقاد قرارداد انجام شده که رقم استان در این زمینه 118 میلیارد بوده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: بیش از 50 درصد اعتبارات در بخش کشاورزی بوده است و نیاز به تنوع در اشتغالزایی داریم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com