0  |  0

حمایت از طرح ها و ایده های کارآفرینی

حمایت از طرح ها و ایده های کارآفرینی

احمد خامسان در مراسم افتتاح واحد اشتغالزایی و کارآفرینی دانشجویی دانشگاه بیرجند اظهار داشت: مهارت آموزی و تشویق دانشجویان در دانشگاه بیرجند مدنظر است و آموزش بسته‌های تکمیلی کارآفرینی و ایده پردازی را در مرکز شروع کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه اگر دانشجویی ایده‌ای داشته باشد او را حمایت می‌کنیم افزود: در این مرکز در زمینه سرمایه گذاری و فروش کالاهای تولیدی دانشجویان نیز از آنها حمایت می‌شود.
وی گفت: مقرر شده در کنار دروس تئوری پکیج شغلی و بنیاد حامیان کارگاه کارآفرینی اشتغال فعال شود.
خامسان با اشاره به اینکه مکان به صورت رایگان در اختیار دانشجویان مستعد قرار می‌گیرد ادامه داد: دانشجویان باید هزینه آب، برق و گاز را در کنار اجرای ایده خود پرداخت کنند.
رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه مشابه این سمن را در حاجی آباد و چهکند داریم که همین ایده‌های نوآورانه در آن اجرا می‌شود، افزود: هر چقدر طرح‌ها جدیدتر و گستردگی بیشتری داشته باشد مطمئناً متقاضی بیشتری خواهد داشت.
خامسان با اشاره به اینکه هر رشته‌ای که در آن خلاقیت باشد از آن حمایت می‌کنیم تاکید کرد: آرزوی دانشگاه است که دانشجو در کنار درس حرفه‌ای برای کسب درآمد داشته باشد تا هنگام تحصیل و پس از آن دغدغه درآمد نداشته باشد.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه با حمایت خیرین و اساتید دانشگاه در سه حوزه گلیم بافی، سنگ تراشی و قالیچه فعالیت را شروع کرده‌ایم افزود: آمادگی داریم در هر ایده‌ای از کارآفرین‌ها حمایت کنیم و هیچ محدودیتی نداریم.
وی با بیان اینکه درهای دانشگاه به روی همه ارگانها و آحاد مردم باز است خاطرنشان کرد: امیدواریم دانش آموزان با بازدید از محیط دانشگاه و آزمایشگاه رشته تحصیلی دانشگاهی را نه براساس نگاه جامعه بلکه براساس علاقه انتخاب کنند.
خامسان یادآور شد: دانشگاه بیرجند با سابقه 43 ساله و اساتید مطرح کشوری رتبه دوم کشور را دارد.
جذب 50 درصد اعتبارات اشتغالزایی در بخش کشاورزی استان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه عنوان کرد: پیگیر اشتغال در استان هستیم و از طرح‌ها و ایده‌ها حمایت می‌کنیم.
عباس رکنی بیان کرد: در بهمن 96 براساس تسهیلات پایدار ابلاغ شده 4 میلیارد جذب اعتبار شده و 22 جلسه کارگروه اشتغال داشته‌ایم که در کشور رکورددار بوده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه حاصل کار 142 میلیارد تومان جذب اعتبار استان بود افزود: در اوایل خرداد 183 میلیارد تومان انعقاد قرارداد انجام شده که رقم استان در این زمینه 118 میلیارد بوده است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: بیش از 50 درصد اعتبارات در بخش کشاورزی بوده است و نیاز به تنوع در اشتغالزایی داریم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com