0  |  0

کسب و کار خانوادگی: فرصت ها و تهدیدها

کسب و کار خانوادگی: فرصت ها و تهدیدها

کتاب «کسب و کار خانوادگی: فرصت ها و تهدیدها»، نوشته‌ی «بهنام زمانیان» توسط انتشارات «مهرسا» منتشر شده است.
درباره کتاب:
بیش از هشتاد درصد از بنگاه های اقتصادی بالای 100 سال، بنگاه های خانوادگی هستند اما نزدیک هفتاد درصد آن ها پس از کناره گیری نسل بنیان گذار، قادر به ادامه فعالیت خود نیستند و منحل می شوند، صرف نظر از شرکت های دولتی و نیمه دولتی، بنگاه های اقتصادی خانوادگی بیشترین سهم از بازارهای محلی در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه را در اختیار دارند و از موفق‌ترین بنگاه های اقتصادی به شمار می آیند.

این بنگاه ها اغلب توسط فرد بزرگ خانواده مدیریت می شود و پست های کلیدی درون سازمان در تصدی دیگر افراد خانواده می باشد.
نوع عملکرد این بنگاه ها با سایر شرکت ها بسیار متفاوت است و ویژگی های خاص خود را دارد.

در کتاب حاضر، با نگاهی اجمالی به تاریخچه این بنگاه ها، مواردی از قبیل ویژگی های بنیان گذار، مصائب و مشکلات جانشینان وی، فرآیند انتقال آموزش و نظام تربیت درون سازمانی، ساختارهای درون خانوادگی، توسعه این بنگاه ها، نظام ارزیابی درون سازمانی، سیاست گذاری انتقال قدرت به نسل بعد مدیران و هم چنین نظام ارتباطی بین افراد خانواده در انواع مالکیت این بنگاه ها اعم از مدیریت مطلق خانوادگی، مالکیت خانوادگی و مدیریت ترکیبی، و مالکیت خانوادگی و شایسته سالاری در مدیریت، مورد بررسی و پژوهش قرار می گیرد.

 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com