0  |  0

بزرگ‌ترین دانشگاه کشور به‌دنبال ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی

بزرگ‌ترین دانشگاه کشور به‌دنبال ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی

دانشگاه‌ها مراکز نوآوری به‌حساب می‌آیند و دانشگاه تهران به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور به‌دنبال ایجاد این زیست‌بوم است.
محمود نیلی احمدآبادی در مراسم اختتامیه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: دنیا به‌سرعت در حال تغییر است و خلاقیت ذات انسان است. امروز به‌سرعت شاهد تغییرات و توسعه هستیم و تغییرات در دانش به‌حدی زیاد است که یک نفر نمی‌تواند به‌تمامی این تغییرات مسلط باشد.
وی افزود: دنیا در جهتی پیش می‌رود که متفکران به‌دنبال ارزش‌ها و رسالت‌های جامعه حرکت می‌کنند و تجربه ما در ایران کپی‌برداری از ساختارهای جهانی است. لذا به قوانینی که این ساختارها را به‌ وجود آورده است، اهمیت کافی داده نمی‌شود.
رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: ساختارها در دنیای امروز اهمیت زیادی دارند و اگر ما به انسان‌ها و جوانان و دانشجویان‌مان فرصت خلاقیت و جرئت آن را ندهیم، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ایم. باید این فرصت برای بروز خلاقیت جوانان وجود داشته باشد و در کنار آن تسهیلات لازم را فراهم کنیم که البته به‌لحاظ ساختارسازی در کشور موفق عمل کرده‌ایم.
نیلی احمدآبادی به‌ وظیفه دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها مراکز نوآوری در روش‌ها و برنامه‌ها هستند و دانشگاه تهران نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور، زیست‌بوم کافی را برای بروز و ظهور خلاقیت‌ها فراهم می‌کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آینده کشورها در رشد استارت‌آپ‌ها و مراکز رشد و شرکت‌های زایشی است و لذا باید به این مراکز و ایده‌های نو اهمیت داد و برای بروز آنها، زیرساخت‌ها را فراهم کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com