0  |  0

حضور جوانان خلاق و کارآفرین در فضای کسب و کار کشور

حضور جوانان خلاق و کارآفرین در فضای کسب و کار کشور

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت:برخی بنگاه های بزرگ اقتصادی، عملکرد بسیار موفقی دارند اما نسبت به جانشین پروری، بی توجه اند و به همین دلیل می بینیم که متاسفانه عمر کوتاهی داشته و به نسل بعدی منتقل نمی شود.
امروز دنیا در حوزه تربیت نیروهای متخصص که توانایی اداره امور را داشته باشند، فعال شده و به آموزش مهارت و تخصص بسیار بها می دهد. جوانان به دلیل قدرت ریسک پذیری بالا و جسارت انجام کارهای بزرگ، اگر مهارت های لازم را داشته باشند می توانند اثرگذار بوده و خلاقیت را چاشنی کار کرده و به توسعه فعالیت های بنگاه کمک کنند.
موضوع آموزش را می توان به کمک تشکل های تخصصی نیز اجرایی کرد. با توجه به اینکه تشکل ها روی موضوعات و رشته های کاری مشخصی تمرکز می کنند، بهترین گزینه برای انتقال علم و دانش به صورت تخصصی هستند.
فرهنگ جانشین پروری در ایران نه به دلیل اهمیت نداشتن آن بلکه به دلیل بی توجهی و نبود درک درست از میزان اثرگذاری آن، شکل نگرفته است. البته مدتی است که اتاق ایران در این حوزه فعال شده و سعی دارد از جوانان مستعد و توانمند استفاده و مدیرانی برای آینده تربیت کند؛ افرادی که بتوانند کسب و کار را رشد دهند و حتی زمینه رشد دیگران را نیز فراهم سازند.
به منظور تعمیم فرهنگ جانشین پروری، شبکه سازی در حوزه کارآفرینی و تقویت مسئولیت اجتماعی، استفاده از ظرفیت و پتانسیل جوانان کارآفرین در تشکل های مختلف بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لازم و ضروری است. برای همین منظور سازمان ملی کارآفرینی ایران را در اتاق ایجاد کردیم و سعی داریم در این قالب، گفتمان جانشین پروری را در کشور ایجاد کنیم.
بخش خصوصی بر این باور است حضور جوانان تحصیل کرده، خوش فکر، خلاق و کارآفرین در فضای کسب و کار کشور می تواند نقش مهم و بی بدیلی در تزریق نوآوری به کسب و کارهای سنتی و افزایش تولید ناخالص داخلی و اشتغالزایی کشور به دنبال داشته باشد. در شرایط تحریم و ضرورت افزایش تاب آوری اقتصاد کشور، جوانان کارآفرین می توانند راه حل ها و راهکارهای نو و موثری برای برون رفت از چالش های اقتصادی ارائه دهند.
همان طور که دیدیم «نازنین دانشور»، موسس یک استارتاپ به تازگی به عنوان برترین جوان کارآفرین در آسیا-اقیانوسیه انتخاب شد. این رویداد مهم نشانه ظرفیت، پتانسیل و توانمندی جوانان ایرانی است که نباید نادیده گرفت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com