0  |  0

درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان

درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، گفت: از ابتدای این دولت توسعه اقتصاد دانش بنیان در معاونت علمی بوجود آمد و نتیجه این برنامه زایش ۳۷۰۰ شرکت دانش بنیان بود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به درآمد زایی شرکت‌های دانش بنیان گفت: این شرکت ها بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشتند.
ستاری با بیان اهمیت سلول‌های بنیادی اظهار کرد: ستاد سلول‌های بنیادی در معاونت شکل گرفته است و اکنون در رتبه اول منطقه در این حوزه هستیم و این موفقیت بزرگ برای ما است، در حوزه صادرات این بخش باید موثرتر عمل کنیم اکنون بیش از ۴۰ دانشمند از کشورهای خارجی به این جشنواره آمده‌اند.
جهش رو به جلوی شرکت‌‎های دانش بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی
وی با اشاره به حضور شرکت‌‎های دانش بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی افزود: حضور بیش از ۱۲۰ شرکت در بخش سلول‌های بنیادی و دانش بنیان شدن ۸۰ عدد آنها جهش روبه جلویی در حوزه اقتصادی بوده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره حضور دانش آموزان در حوزه سلول‌های بنیادی گفت: سومین جشنواره سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود و و این نشان از اهمیت این حوزه و آغاز آموزش از دوره کودکی دارد.
وی درباره پژوهش‌ها گفت: تا زمانی که پول بخش خصوصی وارد پژوهش نشود نمی‌توان انتظار نوآوری و کارآمدی آنها را داشته باشیم و تا وقتی که دولت اثرگذاری این بخش را نبیند نمی‌توان انتظار حرکت موثر پژوهشی داشت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com