× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

پارک فناوری پردیس معاونت علمی پیشرو در رویدادهای کارآفرینی

پارک فناوری پردیس معاونت علمی پیشرو در رویدادهای کارآفرینی

رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی در دورهمی برگزارکنندگان رویداد گفت: برگزاری رویدادهای کارآفرینی در شکل‌گیری اکوسیستم این عرصه نقش مهمی دارد و این مجموعه در سال‌های گذشته توانسته نقشی پیشرو در برگزاری این رویدادها ایفا کند.مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی در دورهمی برگزارکنندگان رویداد گفت: نقش رویدادها در شکل‌گیری اکوسیستم خیلی مهم و اساسی است. در دهه 80 و 90 شاهد رشد مناسبی در اکوسیستم نوآوری بودیم؛ البته باید توجه داشته باشیم که افراد نوآور را نمی‌توان در دانشگاه‌ها تربیت کرد، آن‌ها باید در حوزه‌های کارآفرینی و نوآوری آموزش ببینند.
وی ادامه داد: اگر آموزش در این خصوص به‌صورت حرفه‌ای انجام شود به رشد اکوسیستم کشور کمک و نتایج سودبخشی به دنبال خواهد داشت که منجر به ثروت آفرینی خواهد شد. ما در معاونت علمی از سال 93 فعالیت خود را آغاز کردیم و از یک مجموعه مولد به یک مجموعه پیشرو تبدیل‌شده‌ایم. هم‌اکنون ما شاهد برگزاری بیش از 20 نوع رویداد در سطح کشور هستیم.
صفاری نیا در خصوص روند رو به رشد برگزاری رویدادها در کشور گفت: اکوسیستمی که هم‌اکنون در کشور وجود دارد، از بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی جلوتر بوده و ما تنها برای بهتر شدن نیاز به خودباوری داریم، ما باید در این زمینه از تجارب دیگران استفاده و رویدادها را با توجه به نیازهای کشور اجرا کنیم.
وی افزود: عمق‌بخشی و بومی‌سازی رویدادها را نیز باید در نظر داشته و به ارکانی مثل ظرفیت‌ها، شبکه‌سازی و بازار در اجرای رویدادها که اهمیت بسیار زیادی دارند، توجه داشته باشیم. هم‌اکنون تجربه ما در این زمینه، این فرصت را در اختیار ما قرار می‌دهد که با کشورهای خارجی همکاری کنیم.
سید علی هزاوه مدیر مرکز شتابدهی و نوآوری نیز در بخش بعدی سخنرانی بیان کرد: بر این باور هستیم که برای داشتن یک زیست‌بوم استارتاپی بالغ، نقش‌آفرینان مختلفی مثل کارآفرینان رویدادهای کارآفرینی، دانشگاه‌ها، دولت، رسانه، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و غیره باید حضورداشته و به‌صورت حرفه‌ای نقش خود را ایفا کند.
وی بیان کرد: مرکز شتابدهی با دو محور اصلی تعریف می‌شود، یکی ترویج فرهنگ کارآفرینی از طریق حمایت از رویدادهای برگزاری کارآفرینی و دومی کمک به ایجاد شتابدهنده‌ها که احتمال موفقیت استارتاپ‌ها را بالابرده و ریسک شکست را پایین می‌آورند.
وی اضافه کرد: تمام فعالیت‌ها موردحمایت مرکز شتابدهی چه در مورد کارآفرینی و چه در شتابدهنده‌های نوآوری با محوریت بخش خصوصی است و مرکز فقط نقش حامی و تسهیل‌کنندگی دارد.
هزاوه در خصوص فعالیت‌هایی که تاکنون انجام‌شده است، گفت: مرکز از تابستان 93 سعی کرده به مراکز مختلف و شهرها در برای برگزاری رویدادها کمک کند، این مرکز تاکنون از برگزاری 258 رویداد حمایت کرده که 300 تیم اجرایی و نزدیک به 20 هزار نفر در این برنامه‌ها حضورداشته‌اند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com