0  |  0

الفبای کسب‌و‌کارهای کوچک

الفبای کسب‌و‌کارهای کوچک

طفا بدون مطالعه‌ی کتاب الفبای کسب‌و‌کارهای کوچک اثر اریک تایسون و جیم شل سعی نکنید کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید! شما می­‌توانید با استفاده از این کتاب، مهارت­‌های مدیریتی خود را افزایش داده، استراتژی‌‌های بازاریابی را توسعه دهید و مشتریان خود را وفادار سازید.
آیا قصد دارید یک کسب‌وکار کوچک را راه‌اندازی کنید یا کسب وکار قبلی‌تان را تقویت کنید؟ کتاب الفبای کسب‌و‌کارهای کوچک به شما توصیه‌های کارشناسی در مورد هرچیزی، از ایده دادن و مشخص نمودن اهداف مالی تا استخدام افراد مناسب و طرح دادن برای رشد کسب‌وکار را به شما ارائه می‌دهد.
کسب‌وکار کوچک علم فضایی نیست. شما برای شروع راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک موفق نیاز به نبوغ ندارید. مسئله‌ای که دقیقا باعث شد اریک تایسون (Eric Tyson) و جیم شل این کتاب را بنویسند این است که شما چه کمکی نیاز دارید؟ خوشحالیم که این کتاب را به عنوان راهنما در دنیای مهیج کسب‌وکار کوچک انتخاب کردید.
هرکسی نمی‌تواند یک رئیس باشد و یا حداقل یک رئیس خوب و موفق باشد. اگر در حال حاضر کارمند هستید، زمانی که از رپیس خود خسته شده‌اید، فکر این که کسب‌وکاری برای خودتان داشته باشید کاملا طبیعی است. تجسم شما حتی به وسیله‌ی داستان‌هایی که در آن کارآفرینانی که نگرششان به میلیون‌ها و حتی میلیاردها دلار تغییر می‌کند و از فقر به اوج ثروت می‌رسند جذاب‌تر می‌شود
بسیاری از کتاب‌های کسب وکار کوچک می‌پندارند که خواننده‌هایشان آماده‌ی جهش به سمت کسب‌وکار کوچک و صلاحیت خطرپذیری و مشکلات را دارند. در این‌ کتاب چنین تلقی‌ای نداریم و شما هم نباید داشته باشید. علت این است که بخش‌های طراحی شده را جهت کمک به تصمیم شما مبنی بر این که کسب‌وکار کوچک برای شما واقعی است منظور می‌کنیم. در کتاب الفبای کسب‌و‌کارهای کوچک مدت راه‌اندازی کسب‌وکار شما را شرح می‌دهیم، وظایف را تقسیم می‌کنیم و خطرات موجود را متذکر می‌شویم. ما به این فکر نمی‌کنیم که شما قادر به تصمیم‌گیری نیستید اما می‌دانیم که زمان با ارزش‌ترین موجودی شماست و فکر می‌کنیم بتوانیم در ذخیره‌سازی آن به شما کمک کنیم. اگر شما تصمیم اشتباهی بگیرید سال‌های زیادی از زندگی‌تان را هدر داده‌اید.
در بخشی از کتاب الفبای کسب‌و‌کارهای کوچک برای مبتدی‌ها می‌خوانیم:
انسان سربه‌زیر می‌تواند وارث زمین باشد، اما کارکنانش ممکن است در همان زمان تنش ایجاد کنند. کارکنان و تنش‌ها رابطه‌ی مستقیمی دارند. هرچه تعداد کارکنان بیشتر باشد، شما مجبور به مقابله با تنش بیشتری هستید. همچنین سهام درگیر در تنش‌ها، بااهمیت‌تر و مخالفان به عنوان رشد شرکت شما کارکشته‌تر می‌شوند.
مدیران موثر باید در رفع تنش‌ها نیز حرفه‌ای باشند. تنش و رفع و تجزیه‌ی سریع و آسان آن بطور طبیعی در اکثر افراد وجود ندارد. رفع تنش‌ها تقریبا همیشه مصالحه و چشم‌پوشی و احساسات زیادی را می‌طلبد که بسیاری از مردم برای انجام آن ناتوان و بی‌میل هستند.
فهرست مطالب
پیشگفتار
بخش 1: کارآفرین شدن
فصل 1: آیا کسب‌وکار کوچک مناسب شماست؟
فصل 2: بنا نهادن اساس مالی شخصی‌تان
فصل 3: یافتن راه زندگیتان (جایگاه واقعی)
فصل 4: تهیه طرح‌های شما
فصل 5: تصمیمگیری‌های تامین مالی، مالکیت و سازماندهی
بخش 2: خرید یک کسب‌و‌کار موجود
فصل 6: بررسی خرید یک کسب‌و‌کار
فصل 7: پیدا کردن کسب‌وکار مناسب برای خریدن
فصل 8: ارزیابی یک کسب‌وکار برای خریدن
فصل 9: شرایط مذاکره و محکم‌کاری معامله
بخش 3: اداره یک کسب‌و‌کار کوچک موفق
فصل 10: مالکان همه فن حریف
فصل 11: بازاریابی، محصول، قیمت، توزیع و تبلیغ و فروش
فصل 12: ثابت نگاه داشتن مشتری
فصل 13: مدیریت سوددهی و پول نقد
فصل 14: یادگیری از تجارب سایرین
فصل 15: یافتن و حفظ کارمندان فوق‌العاده
فصل 16: ارائه مزایای کارمندان
فصل 17: کنترل کردن مشکلات قانونی و مقرراتی
فصل 18: تخصص در مالیات‌های کسب‌و‌کارهای کوچک
بخش 4: نگه داشتن کسب و کارتان در کسب‌و‌کار
فصل 19: ترویج کسب‌و‌کار در حال رشد
بخش 5: بخش‌های ده گانه
فصل 20: 10 نکته برای کسب‌و‌کارهای خانگی
فصل 21: 10 روش زیرکانه برای فناوری کنترلی (تحت کنترل)
فصل 22: 10 نکته برای مدیریت کسب‌وکار در حال رشدتان

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com