0  |  1

ایران راحت‌ترین نقطه دنیا برای کارآفرین شدن

ایران راحت‌ترین نقطه دنیا برای کارآفرین شدن

نماینده مردم ساوه در مجلس بیکاری را موجب ناامیدی و خمودگی و تولید، اشتغال پایدار و صادرات را بسترساز امید و نشاط جامعه دانست.
محمدرضا منصوری بر لزوم ایجاد امید و نشاط در جامعه تاکید کرد و گفت: شاید تصور این باشد که ایجاد امید و نشاط صرفا از طریق تفریح و بازی حادث می‌شود اما طبق آموزه‌های دینی، بزرگترین تفریح و نشاط «کار» است و اگر کسی عاشق «کار» و «تلاش» باشد بالاترین لذت را از زندگی می‌برد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس «بیکاری» را از اصلی‌ترین دلایل ناامیدی و بی‌نشاطی جوانان به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دانست و افزود: جوانان‌مان از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند اما چون دانشگاه‌ها سنخیتی با بازار کار ندارند و دانشجویان نوعا فاقد هر مهارتی هستند نمی‌توانند جذب بازار کار شوند این مسئله موجب تحت‌الشعاع قرار گرفتن امید و نشاط در آنان می‌شود، وقتی این جوانان نمی‌توانند امید و نشاط را از طریق یافتن یک شغل مناسب تجربه کنند به ناچار به سرگرمی‌های کاذب رو می‌آورند و به تدریج گرفتار انواع آسیب‌های اجتماعی می‌شوند.
وی تاکید کرد: ضعف دانشگاه‌ها در آموزش مهارتهای شغلی و همخوانی نداشتن با انواع نیازهای بازار کار حلقه مفقوده نظام آموزش عالی کشور است. کار باید از نظام آموزش و پرورش و نظام آموزش عالی اصلاح شود به این منظور گروه‌های کارشناسی و متخصص باید با آسیب‌شناسی مکانیزم آموزش در کشور راههای ایجاد پیوند بین بازار کار و نظام آموزش عالی را شناسایی و برای پیاده‌سازی آن در ساختارهای دولتی و غیردولتی، مکانیزم اصلاح نظام‌های معیوب را به مدیران و کارگزاران کشور پیشنهاد و پیگیر تحقق آنها شوند.
نماینده مردم ساوه در مجلس به تاثیر تولید، اشتغال پایدار و صادرات در امید و نشاط سرمایه‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: ملتی حق خوب زندگی کردن دارد که تولید، صادرات و درآمد داشته باشد. خیلی طبیعی است وقتی ملتی درآمد و صادرات نداشته باشد وضع زندگیش بدتر می‌شود و گرفتار خمودی و ناامیدی می‌شود. به نظر بنده ایران راحت‌ترین نقطه دنیا برای کارآفرین شدن جوانان است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com