0  |  4

ترویج تفکر طراحی در کارآفرینی با برگزاری سومین کنفرانس «تجربه کاربری شیراز»

ترویج تفکر طراحی در کارآفرینی با برگزاری سومین کنفرانس «تجربه کاربری شیراز»

کشورهای پیشگام سالهاست که با بکارگیری علم طراحی محصولات و خدماتی ساخته‌اند که آنها را به پیشروی جهان تبدیل کرده است. محصولاتی که به واسطه کاربرد فراوانشان به نوعی تعیین کننده سطح کیفیت زندگی ما هستند.

«کنفرانس تجربه کاربر شیراز» هر ساله با رویکرد« ارتقای کیفیت زندگی» با حضور طراحان،‌ صاحبان کسب‌و‌کار، مدیران محصول و علاقه‌مندان به طراحی برگزار می‌شود.

اهداف این کنفرانس عبارتند از:

 • ترویج تفکر طراحی در کارآفرینی و نوارزش‌آفرینی
 • ترویج فرهنگ اهمیت به رضایت بخشی در محصولات و خدمات
 • فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ارتقای سطح کیفیت زندگی
 • معرفی و گسترش شبکه متخصصین تجربه کاربری 

همچون روند هر ساله این کنفرانس، افراد مشتاق طرح پیشنهادی خود را برای کمیته علمی، در مدت زمان مقرر شده ارسال نموده و پس از بررسی کمیته علمی، سخنرانان این کنفرانس انتخاب می‌شوند و در تاریخ 21 و 22 آذرماه 1397 ، واقع در سالن سینا صدر شیراز در دانشگاه علوم پزشکی، در مقابل 450 شرکت کننده، سخنان خود را ایراد خواهند نمود.

دکتر بیژن آریانا، استادیار دانشگاه لنکستر انگلستان، دکتر فاطمه کمالی، محقق تجربه کاربر دانشگاه کویینزلند استرالیا و دکتر بهاره براتی، مدرس و محقق در دانشگاه دلفت هلند، اعضای کمیته علمی سومین کنفرانس تجربه کاربر شیراز، به کارگردانی، امید امرایی، بنیان‌گذار جامعه طراحی تجربه کاربر شیراز، پس از بررسی تمامی مقالات و ویدئوهای کوتاه ارسال شده به دبیرخانه این کنفرانس، نام 8 سخنران این دوره از کنفرانس را اعلام کردند

 • صمد خطیبی، هم‌بنیان‌گذار باهمزی
 • کیارش امالی وند خامنه، طراح ارشد تجربه کاربری در دیجی‌کالا
 • شهرزاد میرجهان، فوق لیسانس تفکر دیزاین از دانشگاه پلی تکنیک هنک‌کنگ
 • حسین سپری، مدیر طراحی گروه طراحی سپیدار
 • تینا نبی‌زاده، تحلیلگر کسب‌و‌کار و مدیر محصول در دیجی‌کالا
 • سهراب مستقیم، مدیر محصول فربودانگاره
 • محسن مولایی نسب، مدیر عامل و بنیان‌گذار دومینو انرژِ
 • سامان موسوی، توسعه دهنده کسب‌وکار در خدمات هوشمند خودرو چارچرخ

دکتر بیژن آریانا، در رابطه با رویکرد انتخاب سخنرانان اذعان داشت که « ما چندین فاکتور کلی برای انتخاب موضوعات ارائه در نظر گرفته بودیم. مهم‌ترین فاکتور محتوای ارائه است. تمرکز ما برای انتخاب ارائه‌ها، موضوعاتی بودند که در ایران کمتر شناخته شده هستند و این در حالی است که در شرایط کاری امروزی، به این موضوعات نیاز بیشتری هست ». نحوه ارائه و توانایی ارائه سخنرانان به عنوان دومین فاکتور و فراگیر بودن موضوعات برای تمامی مخاطبان به عنوان سومین فاکتور نیز از عوامل تاثیرگذار برای انتخاب سخنرانان است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com