0  |  0

نیاز به حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد

نیاز به حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: اگر بتوانیم ایده‌پردازی کرده و به جوانان در این بخش اجازه فعالیت دهیم، قطعا تلاش‌ها منجر به ایجاد اشتغال و رفتن به سمت اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر خواهد شد.
علیرضا شغلی اظهار کرد: دنیای امروز، دنیای تولید شتابان و روزافزون علم و فناوری است. در چنین جهانی که منبعی از اطلاعات و انبوهی از علم که هر روز بر حجم آن در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی افزوده می‌شود، هرگونه تصمیم‌گیری و اقدام عملی بدون پژوهش و بدون اتکا به دانش و شناخت، قطعا به بیراهه خواهد رفت.
وی با بیان اینکه پژوهش و فناوری ضامن توسعه و رشد ملت‌ها است، تصریح‌ کرد: ایران در تولید علم جایگاه ۱۵ دنیا را دارد که این رتبه بسیار خوبی است؛ چرا که توانسته‌ایم به رغم وجود مشکلات مالی و تحریم که علیه این کشور در دنیا وجود دارد، همچنان این جایگاه را حفظ کنیم.
وی افزود: همواره به یاد داشته باشیم تولید علم باید منجر به تغییر رو به رشد زندگی مردم شود که این کار مستلزم توجه به پژوهش کاربردی، حل مشکلات مختلف، ارتباط صنعت با دانشگاه و نقش پژوهش به‌عنوان موتور محرک توسعه جدی‌تر گرفته شود.
این مسئول یادآور شد: متاسفانه ایران برخلاف تولید دانش در موضوع فناوری جایگاه خوبی در دنیا و خاورمیانه ندارد که در این امر باید به عرصه‌هایی چون ایده‌پردازی، تجاری‌سازی، ایده‌سازی فناوری صورت گیرد و حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد صورت گیرد.
شغلی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم ایده‌پردازی کنیم و به جوانان در این بخش عرصه مناسب بدهیم، منجر به ایجاد اشتغال و رفتن به سوی اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر خواهد شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com