0  |  0

توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی گام مهمی در کشور است

توان افزایی زنان در مسیر کارآفرینی گام مهمی در کشور است

معصومه ابتکار افزود: در این طرح 780 نفر در 31 استان آموزش های اولیه را دیدند و حمایت از راهبرد موضوع کارآفرینی و توان افزایی برای ورود دختران فارغ التحصیل یکی از پروژه های مد نظر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.
وی ادامه داد: انتظار داریم با حمایت سرمایه گذاران، بخش خصوصی و نظام بانکی افرادی که آموزش اولیه را دیدند و زمینه ورود به عرصه های کسب و کار را دارند، گامهای بعدی را بردارند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: این معاونت با همکاری نظام بانکی و تسهیلاتی که برای اشتغال زنان در صندوق توسعه ملی وجود دارد، زمینه اشتغال پایدار را برای زنان در جامعه بوجود آورده است.
وی افزود: یکی از این تسهیلات که خاص روستاها می باشد، تسهیلات پایدار است که طبق آخرین گزارش ها خانم های روستایی از این تسهیلات که 17 هزار میلیارد تومان است به خوبی استفاده کردند.
ابتکار تصریح کرد: ارزیابی ها نشان می دهد خانم ها در کسب و کارهایی که ایجاد کردند موفق بودند و همپای مردان توانسته اند طرح های خود را به یک تولید، خدمات پایدار، بازاریابی لازم و چرخه کسب وکار تبدیل کنند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در مورد شهرها هم تسهیلات فراگیر را داریم که در آئین نامه این تسهیلات برای خانم ها امکان استفاده دیده شده و مشکلات مربوط به استفاده از این تسهیلات را با برگزاری نشست های تخصصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و زنان صنعتگر در صنایع دستی بررسی کرده ایم.
ابتکار اظهار داشت: این فرصت در حال فراهم شدن ا ست که خانم های فعال در زمینه های اقتصادی بتوانند با مسئولان و تصمیم گیران و سیاستگذاران مشکلات خود را بدون واسطه درمیان بگذ ارند و امیدواریم در مسیر این سیاست گذاری ها به ما کمک بکند.
وی گفت: در شرایط نوینی که بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه و جنگ اقتصادی بر علیه مردم ایران بوجود آمده باید بیش از گذشته نسبت به بحث توان افزایی جامعه در موضوع اشتغال همت کنیم و این قطعا کار مشترکی است که با تشکلها و سازمان های غیردولتی تخصصی که در این موضوع سابقه و تجربه دارند، انجام می شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ادامه داد: از بخش خصوصی که در زمینه توان افزایی جامعه برای اشتغال کار کرده و تجربه موفق دارد و مشکلات را می شناسد و امکان سرمایه گذ اری هم دارد، برای این کار دعوت می کنیم.
ابتکار اظهار داشت: در موضوع کسب و کار و اشتغال فقط به تسهیلات نگاه نمی کنیم و فکر می کنیم خیلی جاها مشارکت و سرمایه گذاری خیلی خوب جواب داده و خانم ها در این زمینه تجربیات خوبی دارند.
وی گفت: سازمان های دولتی و غیر دولتی باید در ادامه مسیر توان افزایی برای اشتغال، برای 780 نفری که در طرح «مسیر کسب و کار من» آموزش های لازم را دیده اند و تشکیلات پشتیبان این فعالیت ها درحد مقدورات عمل کنند.
ابتکار با بیان اینکه ما هنوز در توان افزایی تشکل هایمان برای تربیت تسهیلگر در این زمینه باید کار کنیم، افزود: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سطح سیاستگذاری در این زمینه و حمایت از این توان افزایی ماموریت دارد و آماده است با همکاری تشکل هایی که این زمینه فعالیت دارند، مسیر را در انتقال تجربیات موفق و درس گرفتن از موفقیت ها و شکستها ادامه دهد.
وی اظهار داشت: جمعیت دختران فارغ التحصیل روبه افزایش است و بین 2 تا 3 برابر پسران در این قشر بیکاری داریم، ولی در عین حال هر جایی که فرصت بوده دختران ما پیشگام بودند و موفق عمل کردند و با وجود سختی ها توانستند به یک مسیر روشن دست پیدا کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com