0  |  0

آغاز جشنواره اینوکاپ در دانشگاه خواجه‌نصیر

آغاز جشنواره اینوکاپ در دانشگاه خواجه‌نصیر

حسن حاجی‌اکبری با بیان اینکه سومین دوره جشنواره نوآوری و کسب و کار خواجه‌نصیر (اینوکاپ) با رویکرد فرهنگ‌سازی در حوزه کسب و کارهای جدید برگزار می‌شود، اظهار کرد: بر این اساس جشنواره اینوکاپ را طی یک رویداد ۳ ماهه برگزار کرده و برنامه‌های مختلف آموزشی و مسابقه‌ای را در آن ترتیب داده‌ایم.
وی همچنین از برگزاری پنل‌های تخصصی، سخنرانی‌های علمی یا از جنس انتقال تجربه و ... در این جشنواره خبر داد و اضافه کرد: قسمت اصلی این جشنواره، مسابقه اینوکاپ است که ضمن آن طرح‌های کسب و کار در دو مرحله مورد بررسی قرار گرفته و ذیل "ایده‌ و محصول نوآورانه" یا "کسب و کار نوپا" از یکدیگر تفکیک می‌شود.
این دانشجوی ارشد رشته MBA دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه استقبال از دوره اول و دوم مسابقه اینوکاپ دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی خوب و قابل قبول بوده است، یادآور شد: طرح "گیم هرمس" در سال گذشته به شتاب‌دهنده معرفی شد، همچنین تیم "روما، ربات مانکن" در آستانه ساخت چند محصول دیگر است و دو تیم دیگر نیز وارد مرکز نوآوری نصیر شده‌اند.
حاجی اکبری با اشاره به برگزاری کنفرانس "آموزش الکترونیکی" طی سال جاری در دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی، یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس را دسترسی به عدالت آموزشی در سطح کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به این موضوع امسال به این سمت سوق پیدا کرده‌ایم که کلاس‌های آموزشی اینوکاپ را به صورت وبینار و حتی‌الامکان در فضای وب برگزار کنیم.
وی افزود: همچنین با توجه به آن‌که می‌خواهیم جشنواره اینوکاپ را به سمت بین‌المللی شدن سوق دهیم، در پی آن هستیم تا درآمدزایی ارزی و استفاده از تجربه ایرانیانی را که در اکوسیستم خارجی بوده‌اند، مورد توجه قرار دهیم.
دانش‌آموخته مکانیک دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی یکی از محورهای مورد توجه در اینوکاپ ۲۰۱۹ را "بازی‌سازی" و عرصه نوآوری‌ در "گیم ایرانی" عنوان کرد و گفت: این عرصه در حال حاضر سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کرده و از طرفداران زیادی برخوردار است.
حاجی‌اکبری یکی از دوره‌های آموزشی اینوکاپ ۲۰۱۹ را "تفکر خلاق" نام برد و تشریح کرد: در این دوره‌ها همچنین موضوع تیم‌سازی را مورد توجه قرار خواهیم داد، ضمن آن‌که با توجه به برگزاری دوره‌ها به صورت وبینار، مباحث پایه‌ای‌تر از جمله معرفی استارتاپ یا کارآفرین در اولویت خواهد بود که موضوعات آن‌ها متعاقباٌ اعلام خواهد شد.
وی درباره چگونگی راه‌یابی تیم‌ها به مرحله نهایی، توضیح داد: مهلت ارسال طرح‌ها به جشنواره تا ۲۰ دی ماه خواهد بود و طی مرحله اول ارزیابی، ۳۰ الی ۴۰ تیم به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند. در این میان ۱۰ الی ۱۵ تیم نیز به مرحله نهایی راه پیدا کرده و پس از ارائه حضوری، طرح‌های برتر در روز ۱۳ اسفندماه معرفی و تقدیر خواهند شد.
علاقه‌مندان به ارسال طرح‌های نوآورانه به دبیرخانه این جشنواره می‌توانند به وب‌سایت INNOCUP.KNTU.AC.IR مراجعه کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com