0  |  1

روستاهای بدون بیکار!

روستاهای بدون بیکار!

مدیر توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: با تفاهم انجام شده با وزارت جهاد کشاورزی، یک‌هزار صندوق خرد محلی بانوان در کشور ایجاد و حمایت خواهد شد.
علیرضا همتی در کارگاه آموزشی تسهیل‌گری صندوق‌های خرد محلی زنان روستایی استان گلستان اظهار داشت: الگوهای صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از اقشار مختلف مردم باهم متفاوت است و برای نمونه در روستاها از طرحی به نام "روستاهای بدون بیکار" یا"هر روستا یک محصول" حمایت می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه ایجاد صندوق‌های خرد محلی یکی دیگر از سیاست‌های ما است، افزود: صندوق‌های خرد محلی، تشکل خرد بانوان است که در این صندوق ها بانوان باهم فعالیت می‌کنند و فرصت های اشتغال را شناسایی کرده و باهم همکاری کرده و پس‌انداز می‌کنند و توسط صندوق کارآفرینی امید از آنها حمایت شده و به آنها تسهیلات پرداخت می‌کنیم.
مدیر توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: در این صندوق ها، به جای پرداخت تسهیلات به افراد به جمع تسهیلات پرداخت می‌شود که برای دریافت تسهیلات و ضمانت بانکی این روش تسهیل شده است.
همتی با بیان اینکه به این طرح توانمند کردن جوامع محلی گتفته می‌شود، اظهار کرد: این صندوق‌ها از سال 85 توسط جهاد کشاورزی تعطیل شده بود که از سال 93 با امضای تفاهم‌نامه با جهاد این طرح را دوباره آغاز کردیم و در ابتدا قرار بود 600 صندوق را در 15 استان ایجاد کنیم که این تعداد تا پایان سال 95 راه‌اندازی شد.
وی افزود: در سال 97 دوباره با جهادکشاورزی تفاهم‌نامه امضاء کردیم که براین اساس قرار است که 1000 صندوق را با مشارکت ایجاد کنیم.
مدیر توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور اظهارداشت: در مرحله نخست به این صندوق‌ها 15 تا 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد اما در این مرحله جدید به صندوق‌ها 40 تا 50 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com