0  |  0

۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان توسط بانوان اداره می‌شوند

۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان توسط بانوان اداره می‌شوند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ساختار کلی اقتصاد کشور اظهار کرد: ساختار کلی اقتصاد کشور به پول نفت آلوده شده است و این پول ضد توسعه کشور است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات مردم گفت: باید بتوانیم با فعال کردن محیط‌های کوچک دانشگاهی به سمت فعالیت در اقتصاد کشور در حوزه دانش بنیان برویم، در حال حاضر بیش از 6 هزار استارت آپ در کشور فعالیت می‌کنند و میزان فروش آن‌ها بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان است.
ستاری درباره نسل جدید کارآفرینان در کشور گفت: این نسل جدید می‌توانند محیط مناسب کارآفرینی در کشور ایجاد کنند همچنین آن‌ها در حال توسعه اقتصاد کشور هستند.
بیش از 400 شرکت دانش بنیان از سوی بانوان اداره می شوند
وی با اشاره به شرکت‌های دانش‌بنیانی که توسط بانوان اداره می‌شوند، گفت: هم اکنون بیش از 400 شرکت دانش بنیان از سوی بانوان اداره می شوند و طی دو ماه آینده حداکثر به کارخانه نوآوری از سوی بخش خصوصی افتتاح خواهند شد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره بودجه بخش آموزشی گفت: بودجه دولتی 75 هزار میلیارد تومان است و هزینه‌های آموزش و پژوهش به کمتر از قبل نرسیده است اما چرا امروز نمی‌توانیم بودجه فارابی‌ها و ابن سیناها را داشته باشیم، البته نباید همه چیز را گردن پول بیاندازیم نیروی انسانی فوق‌العاده‌ای در جامعه وجود دارد ولی متأسفانه امروز بیش از 90 درصد بودجه پژوهشی فقط صرف حقوق و دستمزد می‌شود.
ستاری درباره سیستم نفتی که در کشور وجود دارد، اظهار کرد: این سیستم یعنی اینکه آرزوهای جوانان در استخدام مراکز دولتی خلاصه شده‌اند ما باید نگاهمان را به حوزه پژوهشی تغییر دهیم در حال حاضر حتی در پیشرفته‌ترین کشورهای جهان هم پژوهش توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
وی با اشاره به جوانانی که از خارج به داخل آمده‌اند، گفت: تنها زمانی می‌توانیم نخبگان را به کشور بازگردانیم که آن‌ها بتوانند محیط را اصلاح کنند و متوجه شوند که اثرگذاری مناسبی در کشور دارند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به طرح پایش دانشگاه آزاد گفت: این طرح حرکت مفید و جدیدی است که می‌تواند سبب موفقیت دانشجویان شود چرا که در این طرح دانشجویان شخصا هزینه تحصیل را پرداخت می‌کنند و می‌دانند پولشان چه می شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com