0  |  0

دانشگاه بهترین محل برای فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است

دانشگاه بهترین محل برای فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است

سورنا ستاری در بازدید از مرکز توسعه فناوری، پژوهشکده‌ها و مراکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد در جمع اساتید این دانشگاه اظهار داشت: توسعه شهرها بر اساس هوشمندسازی، فناوری، توسعه استارت‌آپ‌ها و شتاب دهنده‌ها توسط بخش خصوصی وضعیت رو به رشدی دارد و این بخش می‌تواند به کمک دانشگاه بیاید.
وی افزود: ایجاد مرکز علمی و فناوری در خور یا شایسته دانشگاه فردوسی مشهد نیازمند حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: فرق دانشگاه فردوسی با دیگر دانشگاه‌ها این است که جامعیت دارد یعنی همه تخصص‌های مختلف را در خود جای داده و در این جهت به توسعه همه جانبه دست یافته و شتاب علمی آن طی چند سال گذشته بیشتر بوده است
ستاری خاطرنشان کرد: وظیفه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری آن است که به توسعه علمی در دانشگاه‌ها کمک کند و در این زمینه باید مدل توسعه شهری در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه دو مدل در دیگر دانشگاه‌های کشور اتفاق افتاده که باید در دانشگاه فردوسی نیز پیاده سازی شود، گفت: این مدل‌ها شامل صنایع غذایی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه تصریح کرد: دانشگاه فردوسی مشهد جهت‌گیری خود را برای گفتمان‌سازی علم و فناوری ایجاد کرده و باید به مسئولان این دانشگاه تبریک گفت.
ستاری اضافه کرد: آنچه اهمیت دارد موضوع اکوسیستم و زیست بوم در حوزه علم است و در همین جهت، دانشگاه بهترین محل برای فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com