0  |  0

کمک‌های بلاعوض برای حضور دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه‌های خارجی

کمک‌های بلاعوض برای حضور دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه‌های خارجی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در خصوص حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی با ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض اقداماتی را انجام خواهیم داد.
علی وحدت در نشست تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان که در پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ما نگاه جدی به بحث صندوق نوآوری خواهیم داشت و مشکلات و کندی‌هایی که در این مسیر وجود دارد را تسریع خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه ما نگاه ویژه‌ای به توسعه بازار، ایجاد فرصت‌های صادراتی و حمایت‌ از شرکت‌های دانش بنیان خواهیم داشت چرا که توسعه فناوری‌هایی از این دست نیاز به مشارکت مهم ما دارد، اضافه کرد: اگر صندوق نتوانسته است تاکنون این نقش مهم را به خوبی ایفا کند، امید است که در آینده بتواند اتقافات خوبی در این زمینه رقم بزند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: خراسان رضوی از ظرفیت‌های ویژه‌ای برخوردار است و ما باید وظیفه خود را جهت کمک به شرکت‌ها انجام داده و از مسیرهای مختلفی برای رشد شرکت‌های دانش بنیان وارد شویم و اقداماتی را در این راستا در نظر داشته باشیم و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز آمادگی خود را برای توسعه اینگونه فعالیت‌ها اعلام می‌کند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: نگاه ما به صندوق پژوهش و فناوری باید نگاه ویژه‌ای باشد و افرادی که فکر اقتصادی دارند بایستی وارد بازار کار شوند و از سهام‌هایی که به آنها ارائه می‌شود، استفاده کنند، البته صندوق نوآوری هم برنامه‌هایی را در نظر دارد تا آن‌ها را از طریق صندوق پژوهش و فناوری به تحقق برساند که این برنامه‌ها در قالب بخش‌های تخصصی و ... نیز خواهد بود.
وحدت تاکید کرد: همچنین اگر مشکلاتی برای بحث تسهیلات وجود داشته باشد آن‌ها را پیگیری خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: ما باید به شرکت‎هایی که تجربه‌ای در این زمینه نداشته و احتیاج به کمک دارند، کمک کنیم تا آن‌ها بتوانند وارد کار شوند و کار خود را نیز توسعه دهند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به بازارهای خارجی، گفت: در واقع تلاش ما این است که در بحث دموکراسی اقداماتی را انجام دهیم، همچنین در خصوص حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی نیز با ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض اقداماتی را انجام خواهیم داد و در رابطه با اخذ تاییده‌های فنی هم می‌توانیم کمک‌های جدی داشته باشیم.
وحدت در ادامه در خصوص مقر استقرار شرکت‌های دانش بنیان در سفرهای خارجی، افزود: تاکید ما بر این بوده که اگر بخش خصوصی این کار را انجام دهد و آن را، راه اندازی کند، ما نیز آن را حمایت خواهیم کرد تا شرکت‌هایی که در خصوص مقر استقرارشان با مشکلاتی روبرو بوده‌اند، برطرف شود.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: ما به دنبال ابزارسازی‌هایی هستیم، در واقع ابزارهایی که امیدواریم فعال خواهد شد و در راستای این موضوع که آن دسته از شرکت‌هایی که می‌توانند محصولات خود را صادر کنند نیز بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.
رضا قربانی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه این نشست تاکید کرد ما می‌توانیم تا سقف یک میلیارد تومان با کارمزد چهار درصد برای شرکت‌های دانش بنیان نمونه‌سازی‌ انجام دهیم.
وی تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی این آمادگی را برای سبد محصولات دانش بنیانی که خرید می‌کنند، دارد و تامین‌کنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب لیزینگ که این موضوع را در قالب جمعی‌تر می‌کنیم تا از سرعت بیشتری برخوردار شوند، همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در زمینه لیزینگ نیز همکاری خواهد داشت.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com