0  |  1

ارزش افزوده بالای استارتاپ‌ها و محصولات دانش بنیان

ارزش افزوده بالای استارتاپ‌ها و محصولات دانش بنیان

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: رتبه نخست تولید ناخالص ملی با سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و خدمات حاصل می‌شود.
کمیل طیبی در خصوص تولید ناخالص داخلی، اظهار کرد: تولید ناخالص ملی مجموعه‌ای از ارزش‌افزوده بخش‌های مختلف اقتصادی شامل صنعت، کشاورزی و خدمات است.
وی با بیان اینکه اصفهان، استانی صنعتی است، افزود: اصفهان دومین استان از لحاظ صنعت شناخته می‌شود، همچنین ارزش تولیدات این صنایع بالا بوده و نقش مؤثری در تولید ناخالص داخلی دارد.
این استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه صنایعی همچون فولاد، پتروشیمی و صنایع کوچک و متوسط تولید ناخالص داخلی استان را تشکیل می‌دهند، ادامه داد: سهم بخش کشاورزی غرب استان، به دلیل خشکسالی طی چند سال گذشته در تولید ناخالص داخلی کاهش یافته است.
طیبی با بیان اینکه اصفهان در مرکز کشور و چهارراه مواصلاتی دیگر استان‌ها قرار دارد، تصریح کرد: بخش خدمات همچون بازرگانی داخلی و حمل‌ونقل در اقتصاد استان بااهمیت است. استان اصفهان می‌تواند با سرمایه‌گذاری در بخش خدمات و گردشگری، رتبه نخست این بخش در تولید ناخالص داخلی را کسب کند.
وی با بیان اینکه در صورت بهبود زیرساخت‌ها در استان اصفهان با توجه به شرایط اقلیمی، طبیعی و تاریخی می‌تواند ارزش‌افزوده قابل‌توجهی در تولید ناخالص داخلی کسب کند، تصریح کرد: ایجاد هتل‌های قابل‌رقابت، تأمین نیروی انسانی، بازاریابی و اطلاع‌رسانی مناسب، حمل‌ونقل باکیفیت، بهبود محورهای مواصلاتی، موجب رونق بخشی خدمات و گردشگری می‌شود.
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه توسعه روابط بین‌المللی در سطح کلان در افزایش میزان تولید ناخالص داخلی تاثیرگذار است، افزود: بحث خواهرخواندگی اصفهان با ۱۴ شهر دنیا، پتانسیل خوبی برای گردشگری و سرمایه‌گذاری است، بنابراین استان اصفهان با فعال‌سازی تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی و گردشگری با شهرهای خواهرخوانده می‌تواند از توان بالا و بالقوه استان در سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی بهره‌مند شود.
طیبی با بیان اینکه تحریم‌ها در بخش اقتصاد بین‌الملل مانع صدور بیشتر نفت، محدودیت واردات و مشکلات بازار و رشد اقتصادی منفی می‌شود، تاکید کرد: تحریم‌ها و محدودتر شدن ظرفیت‌های تجاری موجب رشد منفی اقتصاد ایران در سال‌های آینده می‌شود، درنتیجه به طور مستقیم و غیرمستقیم بر تولید ناخالص داخلی اثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه استارتاپ ها و محصولات دانش‌بنیان به علت نوآوری و خلاقیت دارای ارزش‌افزوده بالایی هستند، خاطرنشان کرد: استارتاپ ها در صورت کسب بازار مناسب و انبوه متقاضی حتی در بازار داخلی می‌توانند سهم بسزایی در رشد تولید ناخالص داخلی به دست آورد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com