0  |  1

ارزش افزوده بالای استارتاپ‌ها و محصولات دانش بنیان

ارزش افزوده بالای استارتاپ‌ها و محصولات دانش بنیان

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: رتبه نخست تولید ناخالص ملی با سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و خدمات حاصل می‌شود.
کمیل طیبی در خصوص تولید ناخالص داخلی، اظهار کرد: تولید ناخالص ملی مجموعه‌ای از ارزش‌افزوده بخش‌های مختلف اقتصادی شامل صنعت، کشاورزی و خدمات است.
وی با بیان اینکه اصفهان، استانی صنعتی است، افزود: اصفهان دومین استان از لحاظ صنعت شناخته می‌شود، همچنین ارزش تولیدات این صنایع بالا بوده و نقش مؤثری در تولید ناخالص داخلی دارد.
این استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه صنایعی همچون فولاد، پتروشیمی و صنایع کوچک و متوسط تولید ناخالص داخلی استان را تشکیل می‌دهند، ادامه داد: سهم بخش کشاورزی غرب استان، به دلیل خشکسالی طی چند سال گذشته در تولید ناخالص داخلی کاهش یافته است.
طیبی با بیان اینکه اصفهان در مرکز کشور و چهارراه مواصلاتی دیگر استان‌ها قرار دارد، تصریح کرد: بخش خدمات همچون بازرگانی داخلی و حمل‌ونقل در اقتصاد استان بااهمیت است. استان اصفهان می‌تواند با سرمایه‌گذاری در بخش خدمات و گردشگری، رتبه نخست این بخش در تولید ناخالص داخلی را کسب کند.
وی با بیان اینکه در صورت بهبود زیرساخت‌ها در استان اصفهان با توجه به شرایط اقلیمی، طبیعی و تاریخی می‌تواند ارزش‌افزوده قابل‌توجهی در تولید ناخالص داخلی کسب کند، تصریح کرد: ایجاد هتل‌های قابل‌رقابت، تأمین نیروی انسانی، بازاریابی و اطلاع‌رسانی مناسب، حمل‌ونقل باکیفیت، بهبود محورهای مواصلاتی، موجب رونق بخشی خدمات و گردشگری می‌شود.
استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه توسعه روابط بین‌المللی در سطح کلان در افزایش میزان تولید ناخالص داخلی تاثیرگذار است، افزود: بحث خواهرخواندگی اصفهان با ۱۴ شهر دنیا، پتانسیل خوبی برای گردشگری و سرمایه‌گذاری است، بنابراین استان اصفهان با فعال‌سازی تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی و گردشگری با شهرهای خواهرخوانده می‌تواند از توان بالا و بالقوه استان در سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی بهره‌مند شود.
طیبی با بیان اینکه تحریم‌ها در بخش اقتصاد بین‌الملل مانع صدور بیشتر نفت، محدودیت واردات و مشکلات بازار و رشد اقتصادی منفی می‌شود، تاکید کرد: تحریم‌ها و محدودتر شدن ظرفیت‌های تجاری موجب رشد منفی اقتصاد ایران در سال‌های آینده می‌شود، درنتیجه به طور مستقیم و غیرمستقیم بر تولید ناخالص داخلی اثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه استارتاپ ها و محصولات دانش‌بنیان به علت نوآوری و خلاقیت دارای ارزش‌افزوده بالایی هستند، خاطرنشان کرد: استارتاپ ها در صورت کسب بازار مناسب و انبوه متقاضی حتی در بازار داخلی می‌توانند سهم بسزایی در رشد تولید ناخالص داخلی به دست آورد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com