0  |  12

رونمایی از کتاب «جنگل بارانی، چگونه سیلیکون ولی دیگری بسازیم؟»

رونمایی از کتاب «جنگل بارانی، چگونه سیلیکون ولی دیگری بسازیم؟»

مراسم رونمایی از کتاب «جنگل بارانی، چگونه سیلیکون ولی دیگری بسازیم؟» در قالب رویداد معرفی «ناحیه نوآوری شریف» برگزار شد.

دو نفر از متخصصان برجسته بین المللی در حوزه سرمایه گذاری و توسعه منطقه‌ایی یعنی ویکتور هوانگ و گرگ هوروویت نظریه ای جدید و رادیکال برای توضیح ماهیت اکوسیستم های نوآوری ارائه می دهند. آنها استدلال می‌کنند که تفکر بازار آزاد قادر به پاسخ گویی به تاثیر ماهیت انسان در روند نوآوری نیست. ایجاد سیلیکون ولی جدید فراتر از فرض های اساسی است که اقتصاددانان برای بیش از یک قرن به آن پرداخته اند. موانع محیطی هرچقدر هم بزرگ باشند نوآوری در اکوسیستم مساعد راه خود را پیدا می کند.

نویسندگان کتاب چنین استدلال می کنند که چنین اکوسیستمی – آنچه آنها Rainforests نامیده اند- تنها زمانی می تواند رشد کند که رفتارهای خاص فرهنگی پتانسیل های انسانی را آزاد کند. جوامع جنگل های بارانی در قبایل اعتماد (tribes of trust) که از کدهای نانوشته خاصی تبعیت می کنند، زندگی می کنند.

تئوری Rainforest براساس یافته‌های علمی جدید در رشته بیولوژی اجتماعی در دانشگاه هاروارد، نظریه تبادلات اقتصادی توسعه یافته در دانشگاه شیکاگو، نظریه طراحی استنفورد و آخرین تحقیقات در علوم اعصاب و نظریه شبکه های اجتماعی و … توسعه یافته است. بررسی‌های نویسندگان کتاب نشان می‌دهد نوآوری در اکوسیستم‌هایی بروز می‌کند که از عناصر متنوع و ریشه‌دار شکل گرفته است.

سوال‌های اصلی که کتاب جنگل بارانی به آن‌ها پاسخ می‌دهد، عبارتند از:

  • چه چیزی باعث می‌شود مکان‌هایی مثل سیلیکون ولی بزرگ شوند؟
  • آیا جادویی در کار است؟ آیا این جادو قابلیت انتقال به مکان های دیگر را دارد؟
  • چگونه نوآوری را در شبکه های خود تقویت کنیم؟

دستاوردهای کتاب جنگل بارانی به شرح زیر است:

  • برنده: کتاب سال، مدال طلا در کسب و کار و اقتصاد بر اساس داوری ForeWord
  • برنده: جایزه کتاب کسب و کارهای کوچک
  • برنده: جایزه ناشران مستقل کتاب در حوزه های مالی، سرمایه گذاری و اقتصاد (برنز)

کتاب «جنگل بارانی، چگونه سیلیکون ولی دیگری بسازیم؟»، نوشته‌ی « ویکتور هوانگ، گرگ هورویت»، ترجمه ی « آیت حسینی، یعقوب زاهدی انباردان»، توسط انتشارات « کتاب مهربان»، در «398» صفحه و در سال «1397» منتشر شده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com