0  |  2

بستن یک کسب و کار خدمت به دشمنان کشور است

بستن یک کسب و کار خدمت به دشمنان کشور است

سورنا ستاری در جلسه شورای اداری کرمانشاه، با اشاره به ظرفیت ها و منابع بزرگ کشور، اظهار داشت: باید بررسی کرد و دید که چرا با وجود این‌ همه منابع عظیم ‌اقتصادی، ایران در رده 16 جهان قرار دارد.
وی با بیان‌ اینکه نفت یک‌ بلای فرهنگی‌ و ساختاری در اقتصاد کشور است، گفت: امروز کشورهای پیشرفته جهان با استفاده از فناوری منابع زیرزمینی خود بیشترین استفاده و از خام ‌فروشی جلوگیری می کنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید کسب و کارهای جدید ایجاد کرد، افزود: یکی از بزرگترین‌ خیانت ها در کشور می تواند پایین آوردن کرکره کسب و کار مردم و ایجاد مشکل سر راه آنها است.
وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم در کشور توسعه و پیشرفت ایجاد کنیم به زیست بومی جدید نیاز داریم که در آن به نیروی انسانی توجه شود.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه با گسترش دودکش های صنعتی نمی توانیم به توسعه برسیم، گفت: درآمد حاصل از تولید 60 کیلوگرم یک کارخانه بیوتک با تولید یک سال کارخانه سیمان برابری می کند.
این مقام دولتی با اشاره به وجود سه هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور گفت: خوشبختانه این شرکت ها با رونق کسب و کار خود توانستند سال گذشته به رقم فروش 60 هزار میلیارد تومان برسند.
ستاری خاطرنشان کرد: تنها در بحث نانو توانستیم سال گذشته به رقم فروش یک هزار و 200 میلیارد تومانی برسیم و هم اکنون از نظر مقالات حوزه نانو در رتبه چهارم جهان قرار داریم.
ستاری در بخش دیگری از صحبت های خود به مهاجرت نخبگان اشاره کرد و گفت: نمی توانیم با پول از مهاجرت‌ نخبگان جلوگیری کنیم، آنها به دنبال آن هستند که مفید واقع شوند.
وی افزود: حتی از نخبگانی که قصد بازگشت به ایران را ندارند نیز راهنمایی های لازم را دریافت و از حضور آنان استفاده خواهیم کرد.
ستاری با بیان اینکه در زمینه مهاجرت رتبه بالایی در جهان نداریم، افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی 170 هزار دانشجو در کشور داشتیم و حدود 100 هزار دانشجوی ایرانی نیز در خارج از کشور تحصیل می کردند که 56 هزار نفر آنها در آمریکا مشغول به تحصیل بودند و این یعنی بیش از 30 درصد دانشجویان در خارج از کشور تحصیل می کردند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تصریح کرد: هم اکنون 4.5 میلیون دانشجو در کشور داریم که یک درصد این جمعیت در خارج از ایران تحصیل می کنند‌.
ستاری افزود: در بحث مهاجرت به کانادا آمار مهاجرت ایرانیان سال گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرد و از 16 هزار نفر در سال‌های گذشته به پنج هزار نفر رسید.
وی با اشاره به شروع سیاست جذب دانشجویان خارج از کشور گفت: از 2 سال پیش این طرح شروع شده و طی این مدت بیش از یک هزار و 100 نخبه به کشور بازگشتند که 80 درصد آنها در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کرده اند.
به گفته معاون رییس جمهوری، 60 شرکت و دانشگاه به عنوان پایگاه جذب دانشجویان در کشور انتخاب شده اند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com