1  |  0

تسهیل شرایط کسب و کار، ثبات قیمت‌ها و آرامش بازار را به دنبال دارد

تسهیل شرایط کسب و کار، ثبات قیمت‌ها و آرامش بازار را به دنبال دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره علت کاهش 10 درصدی قیمت لوازم خانگی علیرغم نصف شدن قیمت دلار، گفت: علیرغم اینکه کالاها و لوازم خانگی موجود در بازار با ارز بالا خریداری نشد اما قیمت‌ها روز به روز افزایش پیدا کرد در حال حاضر نیز باید با کاهش نرخ ارز قیمت کالاها کاهش پیدا کند.
گرانی کالاها ناشی از فضای روانی و افزایش نرخ ارز است
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دید کالاهای خارجی و مواد اولیه لوازم خانگی با چه ارزی وارد کشور شده سپس در مورد میزان کاهش قیمت‌ها تصمیم‌گیری کرد، افزود :گرانی‌ها ناشی از فضای روانی و افزایش نرخ ارز است چرا که افزایش نرخ ارز از 4 هزار و 200 تومان به 8 هزار تومان باعث افزایش قیمت تمام شده کالاهای نیمه ساخت شد زمانیکه مواد اولیه کالاهای داخلی از خارج از کشور با نرخ ارز سامانه نیما وارد می‌شود قیمت‌ها نیز به طبع افزایش پیدا می‌کند.
نظارت سازمان حمایت از مصرف کننده از افزایش قیمت کالاها جلوگیری می‌کند
وی بیان کرد: اگرچه با افزایش نرخ ارز قیمت تمام شده کالاهای خانگی نیز بیشتر می‌شود اما میزان این افزایش باید با نظارت سازمان حمایت از مصرف کننده صورت گیرد.
علیرغم نصف شدن قیمت دلار قیمت کالاها کاهش پیدا می‌کند؟
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: با افزایش نرخ ارز قیمت کالاها نیز به دلیل روانی دفعتی بالا رفت اما کاهش‌ها به تدریج اتفاق می‌افتد و در برخی موارد قیمت‌ها به میزان قبلی باز نمی‌گردد زیرا عده‌ای کالای خود را در فضای روانی نامناسب خریداری کرده‌اند و در برابر ضرر مقاومت می‌کنند.
وی با بیان اینکه کاهش قیمت‌ها برای برخی ضرر و برای عده ای سود به همراه دارد، اظهار کرد: کم فروشی، احتکار، خودداری از عرضه و... می تواند در قیمت کالاهای بازار اثرگذار باشد. به همین دلیل وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با نظارت قیمت‌گذاری منصفانه را در بازار نهادینه کند تا حقوق مصرف کننده رعایت شود.
تسهیل شرایط کسب و کار تداوم آرامش در بازار و ثبات قیمت‌ها را به دنبال دارد
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تداوم آرامش در بازار و ثبات قیمت‌ها از جمله وظایف وزارت صمت است که این مهم تنها با تسهیل کسب و کار محقق می‌شود با این اقدام تجار، بازرگانان و... می‌توانند به تولید خود ادامه دهند و مواد اولیه مورنیاز تولید فراهم می شود.
بخش خصوصی کالای باکیفیت، ارزان قیمت و دردسترس فراهم می‌کند
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی فرصتی برای واگذاری تولید و بازار به بخش خصوصی فراهم شده است. بخش خصوصی کالای باکیفیت، ارزان قیمت و دردسترس فراهم می‌کند و روش‌های دور زدن تحریم‌ها را به خوبی بلد است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خانه ملت
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com