0  |  0

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان زیست‌فناوری با مدل سرمایه گذاری جسورانه

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان زیست‌فناوری با مدل سرمایه گذاری جسورانه

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: ستاد با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه زیست‌فناوری حمایت می کند.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از شرکت دانش بنیان زیست تخمیر، با اشاره به حمایت ستاد از شرکت های دانش بنیان، بیان کرد: ستاد به کمک مدل سرمایه گذاری جسورانه از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند. در واقع این مدل، نوعی تأمین سرمایه برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی است که مستعد جهش و رشد ارزش هستند. البته این مدل حمایتی ریسک فراوانی دارد.
وی افزود: توسعه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، موتور محرک و محور اصلی رشد محصولات جدید در عرصه زیست فناوری است.
قانعی در ادامه تصریح کرد: این شرکت‌ها در مراحل ابتدایی رشد و تکامل اقتصادی خود، مورد توجه سرمایه‌گذاران هستند. این سرمایه گذاران با ارزیابی دقیق، شکاف سرمایه و کمبود نقدینگی شرکت‌های کارآفرین را جبران می‌کنند.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، در ادامه بیان کرد: ما به عنوان سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر عمل می کنیم. ستاد با مدیریت فعالانه و برنامه‌ریزی درست، در ایجاد ارزش افزوده این شرکت‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی معتقد است که به کمک این روش سرمایه گذاری، شرکت های نوپا با خیالی آسوده تر و خلاقانه تر می توانند فعالیت مورد نظر خود را انجام دهند و به توسعه و پیشرفت برسند.
قانعی همچنین تصریح کرد: ستاد، توسعه موضوعات حوزه زیست فناوری را حمایت می کند. اما صنعتی شدن این موضوعات، بر عهده نهادهایی است که وام ها و تسهیلاتی را برای توسعه صنعتی اختصاص می دهند.
شرکت زیست تخمیر به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید فرآورده‌های دارویی به شمار می رود. این شرکت، دانش بنیان و خودکفا است و کمترین نیاز به واردات را دارد. زیست تخمیر در چند سال اخیر شرایط تولید خود را ارتقا داده و تجهیزات تولیدی در بخش ساشه و قرص و کپسول را به‌روز کرده است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com