0  |  0

رویداد «میدان کاروبار» فرصتی برای آشنایی با فضای کسب‌وکار

رویداد «میدان کاروبار» فرصتی برای آشنایی با فضای کسب‌وکار

میدان کاروبار، رویداد جانبی رویداد چهارسوق است و فرصتی مناسب برای آشنایی با فضای کسب‌وکار، کارآفرینی و استارتاپ‌های حوزه آموزش برشمرده می‌شود. این رویداد که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی برگزار خواهد شد، فرصتی است برای علاقه‌مندان تا ایده خود را در در یک محیط تخصصی میان بگذارند.
در این رویداد ایده‌ها بررسی می‌شود. چنانچه با شاخص‌های دنیای کسب‌وکار تناسب داشته باشد این فرصت برای علاقه‌مندان فراهم می‌آید تا برای تیم‌سازی و پرورش ایده از همراهی و راهنمایی گروه حرفه‌ای بهره بگیرند.
حوزه آموزش، حوزه به نسبت نوپایی در فضای نوپای استارتاپی کشور است. یکی از مسائل این حوزه ارتباط کم‌رنگ فعالان استارتاپی با فعالان آموزشی است. بخش استارتاپ‌های آموزشی رویداد چهارسوق، با هدف دیده شدن فضای استارتاپ‌های آموزشی به‌طور عام و تقویت ارتباط فعالان آموزشی و فعالان استارتاپی برگزار می‌شود.
این بخش شامل دو برنامه اصلی است؛ برنامه استندآپ ایده که طی فرآیندی افراد و تیم‌هایی که بالقوه توان راه‌اندازی یک استارتاپ آموزشی را دارند شناسایی و توان‌مند می‌کند. همچنین دورهمی استارتاپ‌های باسابقه‌تر حوزه آموزش که با هدف تبادل تجریبات و برقراری ارتباطات جدید برگزار می‌شود.
راه‌حل‌های پیشنهادی گاهی یا منجر به تولید محصول می‌شود یا از جنس یک خدمت است و هرکدام که باشد ممکن است این قابلیت را داشته باشد که به یک کسب‌وکار مبدل شود.
همه ایده‌ها مهم هستند، شما ممکن است در هر یک از مراحل فوق از چرخه ترسیم‌شده خارج شده باشید. نگران نباشید و ایده خود را در میان بگذارید. همه ایده‌ها، بررسی می‌شود. صاحبان آن‌ها برای بهبود و تکمیل ایده خود راهنمایی‌هایی و فرصت مشارکت در میدان کاروبار را خواهند یافت.
با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکان از هر حوزه مفهومی، ایده‌هایی فرصت ارائه خواهند یافت که از جنس، خدمت یا محصول باشد. بتواند به یک مدل کسب‌وکار مبدل شود. مشتریان زیادی داشته باشد. همچنین به صورت مستقل نسبت به زنجیره کسب‌وکارهای متصل به آموزش‌وپرورش به حیات خود ادامه دهد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com