0  |  1

کسب و کارهای نوآورانه حمایت بیمه ای خاص می شوند

کسب و کارهای نوآورانه حمایت بیمه ای خاص می شوند

محمد شریعتمداری در خصوص برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره جدید برای حمایت از حوزه دانش بنیان کشور گفت:رفع مسائل و مشکلات موجود بین تعاونی ها و مشاغل سنتی در حوزه های مختلف با نوآوران و فعالان کسب و کارهای نوپا و استارتاپی و تنظیم روابط کار یکی از برنامه های اصلی این وزارتخانه است.
وی با ذکر مثالی وجود برخی مسائل بین تاکسی های اینترنتی و تاکسی های سنتی یا کاریابی از طریق فضای مجازی و کاریابی از طریق دفاتر ادارات تعاون، رفاه و تامین اجتماعی را ناشی از نبود بستر لازم در حوزه فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) دانست.
شریعتمداری درادامه، ضمن تاکید بر ضرورت گسترش زیرساخت و بستر لازم برای حمایت از حوزه دانش بنیان، انتصاب یک مشاور در امور علمی و نوآوری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در راستای پایه گذاری هرچه صحیح تر سیاست گذاری در سطوح مختلف وزارت رفاه از جمله حوزه آسیب های اجتماعی خواند.
وی همچنین با بیان اینکه، سهم تعاونی های دانش بنیان و استارتاپی از مجموع حدود 90 هزار تعاونی کشور فقط 250 تعاونی است، اظهارکرد: این بیانگر آن است فرهنگ تعاونی بعنوان یک فرهنگ مشارکت جویانه در عرصه کسب و کارهای جدید نیازمند توجه بیشتراز سوی فعالان این عرصه است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در خصوص برنامه این وزارتخانه برای حمایت بیمه ای از فعالان استارتاپی نیز بیان کرد:ما برای همه مشاغل بصورت عام حمایت بیمه ای داریم اما برای مشاغل نوپا و استارتاپی بایستی حمایت های بیمه ای خاص پیش بینی شود.
شریعتمداری یکی از ماموریت های اصلی حوزه مشاوره علمی و نوآوری وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی را پیگیری به منظور ایجاد زیرساخت های لازم به منظور فراهم کردن بیمه خاص فعالان عرصه نوآوری و استارتاپ ها بعنوان یک تبعیض مثبت عنوان کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com