0  |  0

دانش‌بنیان‌ها در اصفهان تصفیه‌خانه ساختند

دانش‌بنیان‌ها در اصفهان تصفیه‌خانه ساختند

تابستان سال جاری، یکی از سخت‌ترین تابستان‌های اصفهان بود، تا جایی که تامین آب شرب شهروندانش با مشکل روبه‌رو شد. مشکلی که در بخش‌های صنعتی و کشاورزی هم دیده می‌شد و همزمان با آن برخی چاه‌های تامین‌کننده آب برای فضای سبز نیز با خشکی مواجه شدند، مدیریت شهری اصفهان برای جلوگیری از تکرار این معضل و حفظ فضای سبز شهری، تصمیم به ایجاد تصفیه‌خانه پساب شهری گرفت.
ساخت و بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه که در مساحت ۲هزار مترمربع ساخته‌شده، بر عهده یکی از شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان است تا با دریافت پساب شاهین‌شهر آن را با سرعت ۱۰۰لیتر بر ثانیه تصفیه کرده و به مخازن مصرفی مناطق اصفهان برساند. ازجمله نکات شاخص در این پروژه می‌توان به استفاده ۱۰۰درصدی از پتانسیل‌های بخش خصوصی، سازگاری با محیط‌زیست از طریق حذف پروکلرین در فرآیند تصفیه و ساخت کلیه تجهیزات در داخل کشور اشاره کرد. هاشم امینی، مدیرعامل شرکت آبفای اصفهان در این ‌باره با تاکید بر توانمندی‌های بخش خصوصی گفت: این پروژه نشان می‌دهد که شهرداری اصفهان با استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی، به کارآفرینی برای جوانان این مرز و بوم پرداخته و اصفهان در مسیر امید حرکت می‌کند. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان نیز در آیین آغاز بهره‌برداری از پروژه با اشاره به رفع نگرانی‌ها درباره بحران آب در این شهر گفت: باید برای مقابله هر چه ‌بهتر با بحران آب در نوع آبیاری، نوع کاشت، نوع بذر و... تجدیدنظر کنیم و در این راستا از شرکت‌های دانش‌بنیان خواهش می‌کنم که مشکلات را بیش‌ از پیش شناسایی کنند و به مسوولان راه‌حل ارائه کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com