1  |  0

درآمدزایی ۱۴ هزار میلیارد ریالی شرکت‌های دانش بنیان

درآمدزایی ۱۴ هزار میلیارد ریالی شرکت‌های دانش بنیان

سورنا ستاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: ایران رتبه چهارم نانو در جهان را کسب و یکی از کشورهای صاحب ایده و تاثیرگذار در جهان است و همیشه در عرصه نانو طرح ها و حرف های زیادی برای عرضه دارد.
وی یادآور شد: ایران اسلامی از محل فروش محصولات شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری 14 هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: تکمیل زنجیره تولید در حوزه های مختلف از پژوهش و مطالعه تا تولید در شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری از اولویت های مهم دولت و کشور است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: خروجی دانشگاه ها و دانش آموختگی تعداد زیادی از جوانان جویای کار به جای منفعت جامعه به محلی برای خسران و افزایش سطح توقع افراد تحصیلکرده و هدر رفت منابع و بیت المال تبدیل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در دیدار با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بیشتر جوانان بعد از اتمام تحصیل در مقاطع عالی انتظار اشتغال پایدار در بخش دولتی دارند اما به علت شرایط جامعه امکان بکارگیری همه این افراد وجود ندارد و همین امر موجب سرخوردگی و مهاجرت آنها و جذب این افراد به کشورهای خارجی می شود.
وی با بیان اینکه علم باید در خدمت ترقی و رشد کشور باشد، تاکید کرد: ایجاد پارک های علم و فناوری و ورود به علوم و اجرای طرح های دانش بنیان یک ضرورت است و در قالب طرح های دانش بنیان ایده ها به عمل و محل اشتغال جوانان جویای کار می شود.
کریمی تبار یادآور شد: ایلام دارای ظرفیت های زیادی چون منابع آبی، گیاهان دارویی، گونه های مختلف درخت بلوط و از همه مهمتر نیروی انسانی مستعد و خلاق است که با ورود سرمایه گذاران اهل علم و ایده پردازان به استان علاوه بر اینکه راه برای توسعه فراهم می شود جوانان نیز از مهاجرت و کوچ به دیگر استان ها یا خارج کشور منصرف خواهند شد.
استاندار ایلام نیز گفت: آستان ایلام دارای ظرفیت های زیادی دارد که با ورود سرمایه گذاران و افزایش فضای اشتغال این استان توان رشد و ترقی همگام با دیگر استان ها را دارد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com