0  |  0

14هزار میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی پرداخت شد

14هزار میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی پرداخت شد

امین خلیلی در گناوه افزود: از این مجموع پنج هزار میلیارد ریال ازمحل صندوق توسعه ملی اختصاص و پنج هزار میلیارد ریال نیز از صندوق کار آفرینی پرداخت شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه رسالت صندوق کار آفرینی امید ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است حدود 40 درصد از مازاد پول خود را قبل از اینکه صندوق توسعه ملی وجهی اختصاص دهد در این بخش اضافه کرد.
معاون تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: درحالی که سرانه اشتغال مدنظر که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده به ازای هر یک میلیارد و 500 میلیون ریال یک نفر ایجاد شغل است اما طرح هایی از جمله در بندر گناوه وجود داشته که متقاضی با دریافت پنج میلیاردریال تسهیلات، پنج نفر بصورت مستقیم و 10 نفر بصورت غیرمستقیم شغل فراهم شده شد.
وی اظهارداشت: طرح هایی هم در کشور وجود دارد که یک میلیاردریال تسهیلات پرداخت شده و 10 نفر مشغول بکار شدند.
خلیلی گفت: این صندوق در بحث اشتغال نقش بسزایی ایفا کرده و در پرداخت تسهیلات که شغل ایجاد کند هیچگونه مشکلی ندارد اما بعضی وقت ها انحرافاتی که بوجود می آید بحث وام با مشکل مواجه می شود.
وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی بدنبال پرداخت تسهیلات و وصول قسط و سود نیست بلکه ایجاد اشتغال و ریشه کن کردن بیکاری بویژه در روستاهای کشور که قابلیت خوبی دارند، است.
معاون تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: استان بوشهر از استان های خوب در بحث توسعه روستایی است و پیگیری خوبی در زمینه طرح های اشتغالزایی و پرداخت داشته است.
وی افزود: باتوجه به عملکرد خوب استان بوشهر به دیگر استان ها 20 تا 30 درصد اعتبار بیشتر داده شد اما برای این استان 40 درصد درنظر گرفته شد و در مراحل بعد نیز مورد توجه قرار می گیرد.
خلیلی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر در سال جاری 310 میلیارد ریال درقالب اشتغال روستایی پرداخت کرده است.
باحضور معاون تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کشور یک طرح اشتغالزایی کارگاه تولیدی پوشاک با اعتبار پنج میلیاردریال در روستای مال قاید گناوه به بهره برداری رسید.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com