0  |  0

اعطای تسهیلات کم بهره به کسب و کارهای روستایی

اعطای تسهیلات کم بهره به کسب و کارهای روستایی

رضا یوسفیان افزود: سال آینده با بهره برداری کامل از طرح های اشتغال روستایی و عشایری شاهد شکوفایی بیشتر اشتغال، تولید، رونق اقتصادی، ارتقای معیشت مردم و اشتغال جوانان به ویژه در بخش روستایی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی جزو پنج استان نخست در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری است اظهار داشت: بیش از 34 میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه بررسی، تصویب و در استان پرداخت شد.
مدیر تحقیقات و ساماندهی صندوق کارآفرینی امید اضافه کرد: این تسهیلات با توجه به مزیت های نسبی و رقابتی استان از جمله صنایع تبدیلی، کشاورزی، دامداری، صنایع دستی، مواد غذایی و سایر اختصاص پیدا شده است.
وی بیان کرد: یکی از رسالت هایی که امسال در صندوق کارآفرینی امید مدنظر قرار داریم اینکه با توجه به شرایط سخت اقتصادی برای ایجاد هر یک شغل و ماندگاری آن باید بجنگیم.
یوسفیان با بیان اینکه ایجاد اشتغال امروز راحت صورت نمی گیرد یادآور شد: با توجه به فضای کسب و کار و کلیات اقتصاد نیاز است همه اعم از بانک ها، نهادهای مالی، تشکل های صنفی و مردمی دست در دست هم داده و این ظرفیت را تبدیل به قابلیتی برای تقویت اقتصادی کشور کنیم.
وی گفت: برای توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری دولت سعی کرده از عالی ترین مقام عالی کشور مجوز بگیرد تا از محل صندوق توسعه ملی پول برداشت و برای تسهیلات و ایجاد اشتغال به روستاییان پرداخت شود.
مدیر تحقیقات و ساماندهی صندوق کارآفرینی امید افزود: نه اینکه از کارکرد خود در پرداخت تسهیلات اشغال پایدار روستایی و عشایری 100درصد راضی باشیم اما تلاش خود را انجام دادیم.
وی با تاکید بر لزوم اعتمادسازی در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی ادامه داد: طرح های اشتغال که با دریافت این تسهیلات به بهره برداری می رسند اگر به فعالیت خود ادامه دهند ما همچنان از آنها حمایت می کنیم.
یوسفیان اظهار داشت: موفقیت افرادی که تسهیلات اشتغال دریافت و نسبت به ایجاد کسب و کار اقدام کرده اند کمک می کند این راه را ادامه دهیم در حالیکه اگر نتوانیم گزارش خوبی از روند کار این طرح ها ارایه دهیم این ظرفیت را از دست خواهیم داد.
وی عنوان کرد: طرح های اشتغال روستایی تا پایان پنج سال آینده که اقساط خود را پرداخت می کنند مدام مورد بازرسی و نظارت قرار خواهند داشت همچنین اگر مشکلی حین اجرای طرح یا بعد از آن ایجاد شد موضوع را با صندوق در میان بگذارید ما نیز برای حل مشکلات، شما را یاری می کنیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com