0  |  0

کارآفرینی تنها راه برون رفت از مشکلات در کشور است

کارآفرینی تنها راه برون رفت از مشکلات در کشور است

سید کمال‌الدین میرهادی اظهار داشت: نُرم جهانی بیکاری 6درصد است که اگر این نرخ کمتر شود می‌تواند تبعات اجتماعی داشته باشد.
وی افزود: نرخ مشارکت آقایان برای کار در استان اصفهان 70 درصد و برای خانم‌ها حدود 16 درصد است که با توجه به آمار 2میلیون نفری جمعیت بانوان فقط 16درصد آنها مشارکت به اشتغال دارند که اگر بخواهیم آمار افراد بیکار را شناسایی کنیم باید بسیار درایت انجام شود که توقعات بعدی آن توسط افرادی که جزء این 16درصد نیست بوجود نیاید.
مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان با بیان اینکه ایرانی‌ها از بسیاری از مشاغل موجود در کشور امتناع دارند، گفت: این‌گونه موضوعات مشکل ریشه‌ای دارد که نیاز به آموزش و فرهنگ سازی دارد. تنها مسیری که می‌تواند مشکل بیکاری در کشور را برطرف کند موضوع کار آفرینی است.
میرهادی اعتبار سال گذشته ایجاد اشتغال استان اصفهان را بیش از 2 هزارمیلیارد تومان عنوان کرد و افزود: سهیلات قطعا نمی‌تواند در اشتغال راه‌گشا باشد و یکی از موضوعاتی که می‌تواند موثر باشد بحث کارآفرینی است.
وی یکی از چالش‌های اساسی کشور در موضوع اشتغال را فضای کسب و کار عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع سبب آسیب به اشتغال در کشور شده است. متاسفانه روند فضای کسب و کار با توجه به آخرین آمار 76 رتبه تنزل داشتیم و این نشان می‌دهد که در بحث کسب و کار و جذب سرمایه گذار مشکل داریم.
مدیر اشتغال و کارآفرینی استان اصفهان گفت: دستگاه اجرایی کشور با موضوع اشتغال مبتنی بر خواسته‌های دیگران برخورد می‌کنند و آن‌گونه که باید کار شود صورت نمی‌‌گیرد. فضای کسب و کار در شروع فرایند مدت زمان ارائه خدمات از 15 روز به 70 روز اضافه شده است که می‌تواند مهمترین آسیب برای سرمایه‌گذارها باشد.
میرهادی موضوعات مهارت آموزی را در ایجاد اشتغال موثر عنوان کرد و اظهار داشت: شناسایی افراد تخصصی برای واحدها تولید از این طریق راحتر است که می‌توان از فرصت فنی و حرفه ای استفاده شود. وضعیت شهرستان اردستان یک فرصت است که بتوانیم از ظرفیت بانوان بیشتر استفاده کنیم.
وی بیان کرد: نباید از ظرفیت بانوان بی تفاوت عبور کرد. می‌توانیم برای بهبود وضعیت خانواده‌ها از بانوان به عنوان فرصت استفاده کنیم. همچنین ارائه تسهیلات مشاغل خانگی باید با توجه به مزیت شهرستان انجام شود که می‌تواند درآمدهای جانبی برای خانواده‌ها و همچنین افزایش تولید سرانه ملی داشته باشد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com