0  |  0

رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور برگزار می‌شود

رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور برگزار می‌شود

عبدالرحیم هوشمند با اشاره به مسئولیت دانشگاه درباره مسائل اجتماعی، اظهار داشت: عدم توجه به مسائل اجتماعی سبب ایجاد مشکلاتی در جامعه و رشد آن‌ها می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت آشنایی با مسائل فرهنگی و اجتماعی و آماده‌سازی دانشجویان برای برعهده گرفتن مسئولیت، بیان کرد: برای این آماده‌سازی باید توانمندی لازم را در آنها ایجاد کرد.
رئیس شورای سیاستگذاری رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور گفت: باتوجه به مشکلات اجتماعی در کشور، شورای اجتماعی کشور از وزارت علوم درخواست کرده تا متصدی برگزاری رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور در دانشگاه‌ها باشد و این کار نیز در سه دانشگاه استان‌های اصفهان، مشهد و شهید چمران اهواز انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این رویداد با هدف راه‌اندازی کسب و کارهای نوآورانه از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز و با مشارکت معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای اجتماعی کشور و با حضور دانشگاه‌های هشت استان‌ خوزستان، هرمزگان، بوشهر، ایلام، کرمان، فارس، کردستان، کرمانشاه برگزار می‌شود.
هوشمند با اشاره به این‌که رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور به نوعی کارگاه آموزشی اصول اولیه کارآفرینی برای حل آسیب‌های اجتماعی است، خاطرنشان کرد: افزایش مسئولیت‌های اجتماعی، توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهبود عملکرد آموزش به کودکان کار و ارتقا فرهنگ مطالعه در خانواده‌های کم درآمد از محورهای این این کارگاه عملی است.
همچنین سید رضا علوی اظهار داشت: شرکت کنندگان در رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور در چهار دسته شامل کسب و کار(کشف مشتری)، رسانه، برنامه‌نویسی(IT) و طراح گرافیک تقسیم‌بندی می‌شوند.
وی با اشاره به این‌که هر یک از شرکت کنندگان می‌توانند هر نقشی که تمایل داشته باشند را در این رویداد ایفا کنند، ادامه داد: هر فرد فارغ از نقشی که ثبت نام می‌کند می‌تواند ایده خود را در تیم مطرح کند.
دبیر رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور گفت: ظرفیت در نظر گرفته شده برای ثبت‌نام در این رویداد 100 نفر است که این ظرفیت به تناسب حجم تعداد شرکت کنندگان تقسیم شده است.
علوی با اشاره به برگزاری پیش رویدادهای این برنامه، عنوان کرد: پیش رویداد نخست در 30 بهمن ماه سال جاری با موضوع کارگاه خلق ایده، کارگاه دوم در 12 اسفندماه با موضوع بوم مدل کسب و کار و پیش رویداد پایانی نیز در تاریخ 28 فروردین ماه 98 با موضوع پردازش ایده‌های ارسالی و بررسی آنها توسط داوران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اعطای گواهی حضور در رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور از سوی دانشگاه شهید چمران اهواز، ادامه داد: به سه تیم برتر این رویداد جایزه نقدی به ارزش 150 میلیون ریال اهدا می‌شود.
دبیر رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور با اشاره به این‌که مهلت ارسال ایده رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور تا تاریخ 22 فروردین ماه 98 و از طرق سایت http://sostartup.ir است، اظهار داشت: زمان برگزاری این رویداد به مدت سه روز و از تاریخ 28 فروردین تا 30 فروردین ماه سال آینده و در محل دانشگاه شهید چمران اهواز است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com