0  |  0

تمرکز بر روی توسعه اکوسیستم مناسب فناوری

تمرکز بر روی توسعه اکوسیستم مناسب فناوری

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: خوشحالم که امکانی پیش آمده تا در آن شرکت‌ها بتوانند خود را نشان دهند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه هر ماه از شرکت‌های دانش‌بنیان بازدید می‌کنم، گفت: بر اساس آن بازدید‌هایی که از شرکت‌های دانش‌بنیان داشته‌ام، متوجه شدم که اکنون خانواده خوبی در کنار هم جمع شده‌اند و اکوسیستم مناسبی برای بخش فناوری کشور به وجود آمده است.
وی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار کرد: معاونت علمی به دنبال گسترش شبکه نخبگان و کمک به شرکت‌های بخش خصوصی است و مطمئن هستیم در آینده کشور به سمت اقتصاد دانش‌بنیان پیش می‌رود.
ستاری ادامه داد: نهال جوان اقتصاد دانش‌بنیان امروز بزرگ شده و تمرکز ما روی توسعه اکوسیستم مناسب فناوری است.
فقط از بودجه دولتی استفاده نمی‌کنیم
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برنامه‌های معاونت علمی برای سال آینده در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: منابع انسانی که در کشور وجود دارد، بسیار خوب است و برنامه جدی برای سال آینده در دستور کار داریم و تنها با اتکا به بودجه دولت کار خود را پیش نمی‌بریم.
وی درباره چگونگی تأمین بودجه معاونت علمی بیان کرد: به دنبال این هستیم تا بودجه خود را از بخش خصوصی به دست آوریم و هم‌اکنون به کمک این بخش می‌توانیم ۱۰ برابر بودجه دولتی خود را تأمین کنیم.
ستاری با اشاره به تخصیص بودجه از سوی صندوق توسعه ملی گفت: به دنبال تصویب بودجه ۷۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم و این موضوع برای مقابله با تحریم‌ها و کمک به بازارسازی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام گرفته است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره صادرات محصولات دانش‌بنیان، اظهار کرد: هم‌اکنون در حوزه‌های علمی همچون بیوتکنولوژی، هوافضا، نانو و بسیاری از حوزه‌های دیگر موفق بوده‌ایم؛ کشور از اقتصاد نفت گذشته است و سطح توقع خانواده‌ها بالا رفته و می‌دانیم که نفت پاسخگوی نیاز خانواده‌ها نیست و بخش فناورانه کشور باید برای پاسخگویی به نیاز مردم وارد عمل شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com