0  |  0

تمرکز بر روی توسعه اکوسیستم مناسب فناوری

تمرکز بر روی توسعه اکوسیستم مناسب فناوری

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: خوشحالم که امکانی پیش آمده تا در آن شرکت‌ها بتوانند خود را نشان دهند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه هر ماه از شرکت‌های دانش‌بنیان بازدید می‌کنم، گفت: بر اساس آن بازدید‌هایی که از شرکت‌های دانش‌بنیان داشته‌ام، متوجه شدم که اکنون خانواده خوبی در کنار هم جمع شده‌اند و اکوسیستم مناسبی برای بخش فناوری کشور به وجود آمده است.
وی با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار کرد: معاونت علمی به دنبال گسترش شبکه نخبگان و کمک به شرکت‌های بخش خصوصی است و مطمئن هستیم در آینده کشور به سمت اقتصاد دانش‌بنیان پیش می‌رود.
ستاری ادامه داد: نهال جوان اقتصاد دانش‌بنیان امروز بزرگ شده و تمرکز ما روی توسعه اکوسیستم مناسب فناوری است.
فقط از بودجه دولتی استفاده نمی‌کنیم
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برنامه‌های معاونت علمی برای سال آینده در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: منابع انسانی که در کشور وجود دارد، بسیار خوب است و برنامه جدی برای سال آینده در دستور کار داریم و تنها با اتکا به بودجه دولت کار خود را پیش نمی‌بریم.
وی درباره چگونگی تأمین بودجه معاونت علمی بیان کرد: به دنبال این هستیم تا بودجه خود را از بخش خصوصی به دست آوریم و هم‌اکنون به کمک این بخش می‌توانیم ۱۰ برابر بودجه دولتی خود را تأمین کنیم.
ستاری با اشاره به تخصیص بودجه از سوی صندوق توسعه ملی گفت: به دنبال تصویب بودجه ۷۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم و این موضوع برای مقابله با تحریم‌ها و کمک به بازارسازی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام گرفته است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره صادرات محصولات دانش‌بنیان، اظهار کرد: هم‌اکنون در حوزه‌های علمی همچون بیوتکنولوژی، هوافضا، نانو و بسیاری از حوزه‌های دیگر موفق بوده‌ایم؛ کشور از اقتصاد نفت گذشته است و سطح توقع خانواده‌ها بالا رفته و می‌دانیم که نفت پاسخگوی نیاز خانواده‌ها نیست و بخش فناورانه کشور باید برای پاسخگویی به نیاز مردم وارد عمل شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com